Wydarzenia

Karol Borys na treningu pierwszej drużyny

2021-09-02 19:00:00
Sztab trenerski pierwszego zespołu Śląska Wrocław na trening z ekstraklasową drużyną zaprosił kolejnego zdolnego wychowanka klubowej akademii - Karola Borysa. Piłkarz niedawno skończył 15 lat.
Wrocławianie przygotowują się do powrotu rozgrywek po przerwie na mecze reprezentacji. W sobotę, 11 września, Śląsk podejmie na Stadionie Wrocław mistrza Polski - Legię Warszawa. Więcej czasu na trening to również doskonały moment na to, by przyjrzeć się utalentowanym młodzieżowcom, występującym na co dzień w drużynie rezerw lub zespołach juniorskich.
 
Czwartkowe zajęcia były dla sztabu pierwszą okazją, by w treningu z ekstraklasowiczami zobaczyć Karola Borysa, utalentowanego wychowanka Akademii Śląska Wrocław. Karol 28 września będzie obchodził dopiero 15. urodziny, ale jego duże umiejętności i możliwości zwróciły uwagę również sztabu trenera Magiery. Ofensywny pomocnik ma już za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski, a w zeszłym sezonie debiutował w Centralnej Lidze Juniorów U18. Na tle starszych piłkarzy rywalizuje również w tym roku - zaliczył dwa z trzech spotkań WKS-u w CLJ.

 
- Młodzi piłkarze muszą być rzuceni na głęboką wodę, mają być gotowi, mieć otwartą głowę. Przykłady Szymona Lewkota i Konrada Poprawy z zeszłego sezonu pokazują, że dobrą pracą można przejść z drugiej drużyny do pierwszej. Jesteśmy otwarci, by każdy zawodnik Śląska, który ma możliwości i jakość, był do naszej dyspozycji - mówi Jacek Magiera, szkoleniowiec WKS-u. Wcześniej na treningi z I zespołem zapraszani byli również m.in. Bartosz Marchewka i Hubert Konstanty z zespołu rezerw. Młodzieży - warto pracować!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również