Wydarzenia

KKN wyróżniony przez PZPN

2016-10-26 11:00:00
Za "propagowanie idei aktywnego kibicowania bez barier" specjalne wyróżnienie na konferencji "Bezpieczny Stadion" otrzymał z rąk Zbigniewa Bońka Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław.
- To nagroda za całokształt działań KKN, który od wielu lat otwiera polskie stadiony dla kibiców niepełnosprawnych i zachęca to środowisko do licznej obecności na trybunach - powiedział Zbigniew Boniek, wręczając Stowarzyszeniu okazały puchar podczas Gali Fair Play, będącej zwieńczeniem konferencji "Bezpiecznych Stadion", zorganizowanej w Kielcach.

W konferencji wzięło udział blisko 400 przedstawicieli świata sportu i instytucji piłkarskich, dyskutujących m.in. o pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo EURO 2016 czy też o zbliżających się młodzieżowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Polsce. Zwieńczeniem konferencji była tradycyjna Gala Fair Play.

- Wyróżnienie to jest pięknym podsumowaniem 8 lat naszej działalności. To nagroda nie tylko dla nas, ale także dla Wrocławia i naszego klubu Śląska Wrocław. Dedykujemy ją zarówno wszystkim naszym niepełnosprawnym fanom, jak i tym, którzy wspierają ich w codziennym funkcjonowaniu - mówił Paweł Parus, prezes KKN-u, po odebraniu statuetki rąk prezesa PZPN-u.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. KKN

Zobacz również