Wydarzenia

Kolejny sprawdzian Śląska

2019-07-05 14:50:00
Po zwycięstwie z Hajdukiem Split pora na kolejny sparing podczas słoweńskiego obozu. Tym razem rywalem Śląska Wrocław będzie NK Slaven Belupo.
W pierwszym meczu kontrolnym z Hajdukiem, wrocławianie pokazali, że praca nad stałymi fragmentami gry nie idzie na marne. Dwie bramki po rzutach rożnych zdobył Wojciech Golla, a WKS wygrał 2:1. Okazję do debiutu mieli Matus Putnocky, Przemysław Płacheta oraz Erik Exposito.
 
Slaven to siódmy zespół ubiegłego sezonu ligi chorwackiej. Drużyna trenera Ivicy Seticia składa się w większości z Chorwatów. W kadrze znajduje się zaledwie czterech obcokrajowców, w tym jeden Polak – Krystian Nowak. Środkowy obrońca występował w przeszłości m.in. w Podbeskidziu Bielsko-Biała i Widzewie Łódź. 
 
Chorwacki zespół rozegrał jak na razie dwa przedsezonowe sparingi. W pierwszym z nich przegrał 1:2 z węgierskim Kaposvarem, a w kolejnym bezbramkowo zremisował z rumuńską Astrą. 
 
Klub ma swoją siedzibę w Koprivnicy. Po raz pierwszy awansował do chorwackiej ekstraklasy w 1997 roku i od tego czasu pozostaje na najwyższym szczeblu rozgrywek. W 2007 roku, Slaven dotarł do finału Pucharu Chorwacji, a rok później został wicemistrzem kraju, co jak do tej pory pozostaje najlepszym wynikiem w historii klubu. 
 
Mecz Śląsk Wrocław – NK Slaven Belupo odbędzie się w sobotę, 6 lipca, o godzinie 16:30. Po raz kolejny na naszym kanale YouTube będzie dostępna transmisja na żywo z komentarzem.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również