Wydarzenia

Komunikat medyczny

2021-07-07 09:00:00
We wtorek, przed wylotem na mecz I rundy eliminacji UEFA Conference League z Paide Linnameeskond, drużyna Śląska Wrocław poddała się kolejnej serii badań na obecność wirusa SARS-CoV-2. Informujemy, że test przeprowadzony u trenera Jacka Magiery dał wynik pozytywny.
Cały zespół Śląska Wrocław od kilkunastu miesięcy funkcjonuje w ścisłym reżimie sanitarnym i poddawany jest regularnym testom na obecność wirusa. Wszystkie dotychczasowe badania trenera Jacka Magiery dawały wyniki ujemne, dodatkowo otrzymał on dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Pozytywny wynik badania, zgodnie z protokołem UEFA „Return to Play”, automatycznie wyklucza udział szkoleniowca wrocławian w najbliższym meczu WKS-u. Przepisy UEFA w zaistniałej sytuacji nie dopuszczają możliwości powtórzenia testu. Wszystkie pozostałe badane osoby uzyskały wynik negatywny.

Trener Jacek Magiera czuje się dobrze i nie wykazuje żadnych objawów. Decyzje dotyczące kolejnych kroków podejmowane będą w oparciu o wytyczne służb sanitarno-epidemiologicznych.

Obowiązki Jacka Magiery w trakcie meczu z Paide przejmie II trener Tomasz Łuczywek.
Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również