Wydarzenia

Komunikat w sprawie meczu z ŁKS-em Łódź

2020-08-15 18:00:00
WKS Śląsk Wrocław SA informuje, że Zespół Medyczny PZPN po zapoznaniu się z wdrożonymi przez wrocławski klub procedurami bezpieczeństwa, stwierdził, iż nie istnieją przesłanki do przełożenia niedzielnego meczu Fortuna Pucharu Polski z ŁKS-em Łódź.

Śląsk Wrocław zareagował szybko i zdecydowanie, odsuwając zawodników nieprzestrzegających zasad izolacji sportowej od treningów z I zespołem. Obecnie klub oczekuje na wytyczne ze strony służb sanitarno-epidemiologicznych w sprawie zasad dalszego postępowania. Do tego czasu, kierując się odpowiedzialnością za zdrowie piłkarzy oraz niezakłócony start rozgrywek pucharowych i ligowych, zarząd klubu podjął decyzję o wdrożeniu dodatkowych, najbardziej rygorystycznych procedur. Tym samym do Łodzi nie pojedzie także trzech członków sztabu, którzy w ostatnich dniach mieli kontakt ze wspomnianymi piłkarzami. Wynikał on jednak z koniecznych w tej sytuacji obowiązków służbowych i odbywał się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, reżimu sanitarnego oraz dystansu społecznego.

W poniedziałek cała drużyna ponownie podda się badaniom wymazowym na obecność koronawirusa. Natomiast zawodnik, którego pobrana w czwartek próbka dała wynik pozytywny, w piątek przeszedł kolejne testy na obecność SARS-CoV-2. Wynik badań tym razem również był pozytywny. Piłkarz pozostaje nadal na kwarantannie domowej. Następne kroki podejmowane będą w oparciu o zalecenia służb sanitarno-epidemiologicznych.

 

Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również