Wydarzenia

Kończymy z niedosytem

2018-06-20 19:10:00
Zespół U17 trenera Pietraszewskiego przegrał w półfinale mistrzostw Polski juniorów młodszych z Jagiellonią Białystok i ostatecznie kończy sezon 2017/2018 w czwórce najlepszych drużyn w Polsce.
 
Śląsk stał przed bardzo trudnym zadaniem. By awansować do finału musiał bowiem odrobić trzybramkową stratę z piątkowego meczu we Wrocławiu.
 
Spotkanie dobrze rozpoczęli Trójkolorowi, którzy grali z zaangażowaniem i bardzo walczenie. Już w 15. minucie, za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego Samca-Talara, otworzyli wynik, dając sobie nadzieję na korzystny rezultat. Niestety mimo dość dobrej gry Jagiellonia po kwadransie wyrównała, co dodało jej wiatru w żaglach. Jeszcze przed zejściem na przerwę gospodarze bezwzględnie wykorzystali błędy Śląska, wychodząc na prowadzenie 3:1.
 
Po zmianie stron Jagiellonia udowodniła, że to ona powinna znaleźć się w finale, zdobywając kolejne trzy bramki. Śląsk zdołał odpowiedzieć jednym trafieniem Głowieńkowskiego i ostatecznie przegrał 2:6. 
 
Mimo wysokiej porażki zespół trenera Pietraszewskiego ma za sobą udany sezon. Piłkarze Śląska w dobrym stylu wygrali grupę C Centralnej Ligi Juniorów U17, kwalifikując się do półfinału mistrzostw Polski juniorów młodszych. Tutaj musieli uznać wyższość Jagiellonii Białystok, która w dwumeczu wygrała 9:2.
 
Panowie, dziękujemy za emocje, które dostarczaliście kibicom w tym sezonie. Jesteście dumą WKS-u!
 
Śląsk (skład podstawowy): Korytkowski – Wypart, Łokietek, Boncza-Pióro, Poniedziałek, Osiecki, Stupieńko, Szpakowski, Jarzębowski, Bąk, – Samiec-Talar.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również