Wydarzenia

Konferencja z prezesem oraz szefem Rady Nadzorczej

2018-01-09 16:30:00
Maciej Bluj, Przewodniczący Rady Nadzorczej Śląska Wrocław oraz Marcin Przychodny - nowy prezes wrocławskiego klubu - spotkali się z dziennikarzami, mówiąc o zmianach w klubie, planach, a także akademii piłkarskiej.
Marcin Przychodny: Dziękuję za zaufanie Rafałowi Dutkiewiczowi i Radzie Nadzorczej na czele z Maciejem Blujem. Mam świadomość, jak ważny dla Wrocławia jest Śląsk. I tego, jakie wyzwania sportowe stoją przed klubem, nie tylko przed I drużyną. 
 
Celem jest dla mnie ustabilizowanie sytuacji finansowej klubu, racjonalny budżet na 2018 rok, a niezmiennym celem są: budowa silnej drużyny oraz akademii piłkarskiej. To fundament i serce klubu. Już teraz chylę czoło przed pracą Tadeusza Pawłowskiego i współpracowników. Ostatnia dwa lata były dla akademii owocne, ale chciałbym dalszego wzmocnienia, czytelnej polityki i jej realizacji. Jestem po rozmowie z trenerem Urbanem, dyrektorem Matyskiem i oni w pełni rozumieją te pomysły, utożsamiają się z nimi. Silna akademia musi być poparta infrastrukturą. Chcemy przygotować dokumentacje, kosztorys i przejść do fazy realizacji rozbudowy infrastruktury dla akademii. Chciałbym, by szerzej funkcjonowała w regionie z klubami i szkółkami, to byłoby korzystne dla budowania tożsamości klubu i obecności kibiców na trybunach.

Chciałbym też większego zaangażowania piłkarzy w projekty społeczne. Uważam, że pierwsza drużyna powinna się szerzej angażować w wydarzenia, realizować i współtworzyć je. To może pomóc zarówno poprawić wizerunek, jak i frekwencję.
 
Cele długofalowe są ważne, ale ich realizacja jest możliwa przynajmniej przy przyzwoitym wyniku sportowym. Sztab zostaje na swoim miejscu, a niezmiennym celem jest pierwsza ósemka. Potencjał drużyny, pomimo licznych i ciężkich kontuzji, jest na górną ósemkę.
 
Jest pełne zrozumienie miasta dla sytuacji między Śląskiem i Stadionem Wrocław. Zamknięcie rozmów i finalne ułożenie relacji to bieżąca i ważna sprawa. 

Do budowania drużyny oraz wprowadzeniem młodych piłkarzy i wychowanków, autorytet i doświadczenie trenera Urbana są bezcenne. Cele sportowe są postawione, ocena ich realizacji będzie prowadzona na bieżąco.
 
Nie odpowiem teraz na pytanie o transfery. Rozumiem, że to jest czas, w którym te decyzje powinny zapadać i to się wkrótce stanie. Bez względu na ewentualne wzmocnienia założenia co do wyników pozostają takie same.
 Maciej Bluj: Na początku nie sposób nie podziękować Panu Michałowi Bobowcowi, który prowadził tę spółkę przez kilka miesięcy. Zdajemy sobie sprawę, że wchodził do klubu w trudnej sytuacji i myślę, że poradził sobie z czekającymi go wyzwaniami. Jeszcze raz dziękujemy za włożoną pracę i bardzo dobrą współpracę.
 
Tym samym witamy nowego-starego prezesa Marcina Przychodnego, bo przecież znany jest już ze współpracy z miastem przy organizacji The World Games, gdzie również pełnił obowiązki prezesa. 
 
Prezes Marcin Przychodny przejmuje obowiązki i do jego głównych zadań należeć będzie stwarzanie odpowiednich warunków do osiągania dobrych wyników sportowych. Osoba prezesa na pewno będzie odpowiedzialna za frekwencję na Stadionie Wrocław i oto, byśmy po prostu czuli dumę z naszego klubu. 
 
Co istotne, chcemy skupić się na rozwoju akademii piłkarskiej Śląska Wrocław. Na pewno priorytetem jest budowa solidnej infrastruktury, która pozwoli naszej młodzieży na jeszcze lepszy rozwój. Wierzymy, że młodzi piłkarze w przyszłości będą stanowili o sile Śląska Wrocław.
 
Plany są konkretne. Wstępną lokalizacją zaplecza akademii Śląska ma być Stadion przy ulicy Oporowskiej. Jest to idealne miejsce. Chcemy stworzyć tutaj jeszcze jedno boisko, a znajdujący się tam budynek w pełni służyłby pracownikom, trenerom i młodzieży oraz mógłby pełnić funkcję akademika. Docelowo pamiętajmy, że chcemy, by siedziba Śląska Wrocław znajdowała się na Stadionie Wrocław, gdzie nasz klub rozgrywa mecze. Środki, które umożliwiłyby nam rozbudowę infrastruktury, chcemy pozyskać m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uważam, że jest realna szansa na stworzenie solidnego zaplecza dla akademii Śląska i chcemy z tego skorzystać. 
 
 
 
 
 
Autor: Jędrzej Rybak, Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również