Wydarzenia

Konrad Poprawa na dłużej w Śląsku

2019-06-28 19:00:00
Śląsk Wrocław przedłużył kontrakt z Konradem Poprawą. Utalentowany obrońca związał się z klubem umową obowiązującą do końca czerwca 2021 roku.
21-latek swoją karierę zaczynał w drużynach juniorów GKS-u Ksawerów, a w 2014 roku trafił do Łódzkiego Klubu Sportowego. Od sezonu 2016/17 jest zawodnikiem Śląska, w którym na początku występował w drużynie juniorów i rezerw. 
 
- Konrad jest młodym, perspektywicznym obrońcą, z doskonałymi parametrami motorycznymi. Jesteśmy przekonani, że ciągle może robić duże postępy. Po powrocie z wypożyczenia pozytywnie zaprezentował się przed trenerem Vitezslavem Lavičką i liczymy, że pod jego okiem nadal będzie się systematycznie rozwijał – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u. 
 
23 października 2017 roku Poprawa zadebiutował w Lotto Ekstraklasie w starciu przeciwko Wiśle Płock. W sumie na najwyższym poziomie rozgrywkowym zagrał trzykrotnie. Po zakończeniu rozgrywek został wypożyczony do drużyny Wigier Suwałki, skąd przeniósł się do Skry Częstochowa. Zaliczył 11 spotkań i przed nadchodzącym sezonem wrócił do Wrocławia
 
Kontrakt stopera, który wygasał z końcem czerwca br., został przedłużony o kolejne dwa lata. 
 
Konradowi gratulujemy i życzymy powodzenia!
 
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również