Wydarzenia

Kontynuować dobrą serię

2020-10-25 09:00:00
W 10. kolejce drugoligowych rozgrywek rezerwy Śląska Wrocław podejmą Sokoła Ostróda. Trójkolorowi będą chcieli kontynuować dobrą serię i dopisać do swojego dorobku trzecią wygraną z rzędu.
Ostatnie tygodnie w 2. lidze były bardzo udane dla wrocławian. Po trudnych początkach, Śląsk przywykł do realiów szczebla centralnego i spisuje się coraz lepiej. W dwóch ostatnich kolejkach ma na rozkładzie zespoły ze ścisłej czołówki tabeli. Najpierw WKS pokonał na Oporowskiej Chojniczankę Chojnice 2:0, a następnie rozprawił się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów, wygrywając aż 3:0. 

Dobre występy pozwoliły znacznie poprawić sytuację w ligowej tabeli. Na ten moment Śląsk zgromadził na swoim koncie 11 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce. Różnice między zespołami wciąż są jednak bardzo niewielkie, dlatego każdy punkt może mieć spore znaczenie w kontekście zyskania lub straty kilku miejsc.

Sokół Ostróda, podobnie jak rezerwy Śląska Wrocław to beniaminek obecnych rozgrywek. W poprzednim sezonie Sokół stoczył wyrównaną walkę o awans z rezerwami Legii Warszawa i Sokołem Aleksandrów Łódzki, by ostatecznie wyprzedzić obu rywali o zaledwie jeden punkt. 

Jak do tej pory zespół z Ostródy zgromadził na swoim koncie 10 punktów i zajmuje jedenaste miejsce w ligowej tabeli. W Sokole gra między innymi dobrze znany z występów w Arce Gdynia Rafał Siemaszko. Podopieczni trenera Piotra Jacka mają problemy z ustabilizowaniem formy. Dobre mecze przeplatają zdecydowanymi porażkami. Ostatnie dwie kolejki to porażki z Błękitnymi Stargard (0:2) i Skrą Częstochowa (0:3).

Sokół występuje również w Fortuna Pucharze Polski. W 1. rundzie poradził sobie z Pniówkiem Pawłowice (3:2). Rywalem drużyny z Ostródy w 1/16 finału będzie Warta Poznań.

Początek meczu Śląsk II Wrocław - Sokół Ostróda o godzinie 12:00. Na naszym kanale YouTube tradycyjnie przeprowadzimy transmisję live. Przypominamy, że spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również