Wydarzenia

Korytkowski z kontraktem!

2018-03-05 10:00:00
Gracjan Korytkowski w poniedziałek podpisał kontakt ze Śląskiem Wrocław! Dla naszego bramkarza to pierwsza profesjonalna umowa w karierze.
Gracjan Korytkowski swoją przygodę z piłką zaczął w Piaście Żmigród. Ponadprzeciętne umiejętności bramkarskie sprawiły, że już w wieku 10 lat przeniósł się do największego klubu na Dolnym Śląsku, gdzie kontynuował karierę - To perspektywiczny zawodnik, który bardzo dobrze rozwija się w naszej akademii. Jest inteligentnym chłopakiem, co również pokazuje na boisku – mówi o Gracjanie dyrektor sportowy Śląska Dariusz Sztylka. – Wiele razy oglądałem go na żywo w treningach i meczach. Jeśli nadal będzie tak pracować, to jestem pewny, że w perspektywie czasu dołączy do kadry I zespołu, czego oczywiście mu życzę.

 
16-letni Gracjan Korytkowski jest zawodnikiem zespołu U17, z którym w cuglach wygrał Dolnośląską Ligę Juniorów Młodszych. Charakteryzuje się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, co jest jego dużym atutem. - To dla mnie bardzo ważny dzień. Nie spodziewałem się, że tak potoczy się moja przygoda z piłką i cieszę się, że w Śląsku mogłem podpisać swój pierwszy profesjonalny kontrakt – mówi Gracjan – W zespole czuję się bardzo dobrze, moim marzeniem jest debiut w I drużynie, ale wiem, że jeszcze przede mną długa droga. Teraz skupiam się na grze w juniorach i na zbliżającym się sezonie Centralnej Ligi Juniorów – dodaje golkiper. 
 
Już za tydzień Śląsk U17 rozpocznie sezon w Centralnej Lidze Juniorów, w której występują drużyny z województw: Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie, Śląskie. W pierwszym meczu Trójkolorowi przed własną publicznością zmierzą się z KS-em Stilon Gorzów Wielkopolski. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również