Wydarzenia

Kosecki: Nie powinniśmy być w tym miejscu

2018-04-13 10:00:00
- Klub z taką marką, z takimi piłkarzami powinien być w innym miejscu. Trochę to dla nas wstydliwe, że Śląsk nie wygrał jeszcze w tym roku, ale chcemy to zmienić już w niedzielę – mówi Jakub Kosecki na konferencji przed meczem z Sandecją Nowy Sącz.
Jakub Kosecki: Na pewno jest to spotkanie, które przy naszej wygranej da nam większy komfort w późniejszych starciach. Mamy świadomość, że zawiedliśmy kibiców związanych z tym klubem, ale też zawiedliśmy samych siebie. Klub z taką marką, z takimi piłkarzami powinien być w innym miejscu. Trochę to dla nas wstydliwe, że Śląsk nie wygrał jeszcze w tym roku. Trener i my robimy wszystko, żeby to zmienić. Mamy nadzieję, że już w niedzielę będziemy się cieszyć ze zwycięstwa. 
 
Szkoda, że z Koroną ostatecznie nie udało się wygrać, ale teraz  skupiamy się na Sandecji. Tak, to bardzo ważny mecz. Jeśli wygramy lepiej będzie nam się grało w najważniejszych spotkaniach rundy finałowej. Znamy rangę tego spotkania. Według mnie rywale przyjadą nastawieni bardziej defensywnie, ale my również mamy solidną jakość z przodu.
 
Zdaję sobie sprawę, że moja forma nie jest najlepsza. Patrząc jednak na Ligę Mistrzów, widać, że nawet piłkarze warci 100 milionów potrzebują czasu, by wrócić do optymalnej dyspozycji. Miałem dobry początek sezonu, regularnie trenowałem i ciągnąłem grę na tyle, ile umiałem. Przez urazy nie miałem ciągłości gry i to jest mój największy problem. My jednak potrzebujemy wszystkich piłkarzy w optymalnej formie, żeby spokojnie zrealizować cel. Nie chcę rozwijać tematu, ale nie jestem obecnie zadowolony z mojej postawy i chcę to zmienić. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również