Wydarzenia

Krótsza przerwa zimowa w Ekstraklasie

2020-11-27 11:00:00
Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. zarekomendowała decyzję o skróceniu przerwy zimowej i wznowieniu rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy 29 stycznia 2021 roku.
Pierwotnie pierwsza ligowa kolejka w roku 2021 miała zostać rozegrana w dniach 6-7 lutego. Decyzja o powrocie do rywalizacji o tydzień wcześniej powodowana była nadzwyczajną sytuacją epidemiologiczną. W związku ze zmianą terminu 15. kolejki Ekstraklasa S.A. wystąpi do PZPN o wcześniejsze rozpoczęcie zimowego okna transferowego, żeby przed pierwszym meczem rundy wiosennej można uprawnić do gry nowych zawodników.

- Obserwując rozwój drugiej fali pandemii koronawirusa w Polsce i Europie musimy z wyprzedzeniem reagować na potencjalne komplikacje, które mogłyby zagrozić integralności rozgrywek. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z obecnie trwającej rundy Ekstraklasy, a także doświadczenia innych lig europejskich, po przeprowadzeniu dyskusji wśród wszystkich klubów i otrzymaniu większości głosów za takim rozwiązaniem, postanowiliśmy przyspieszyć start rundy wiosennej o tydzień. Skrócenie przerwy zimowej sprawi, że zyskamy dwa dodatkowe terminy, które będziemy mogli wykorzystać w przypadku konieczności przełożenia meczów. Sezon rozpoczął się niemal miesiąc później niż w normalnych okolicznościach i kluby doskonale rozumieją, że sytuacja jest wyjątkowa i niezbędne są decyzje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo rozgrywek – mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A w oficjalnym komunikacie ligi.

Śląsk Wrocław w 15. serii gier zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec, jednym z beniaminków PKO Ekstraklasy. Ostatnie spotkanie w roku 2020 zostanie rozegrane w terminie 18-20 grudnia. WKS podejmie wówczas Wartę Poznań.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również