Wydarzenia

Krysman: Czujemy wsparcie kibiców | Ekstraliga

2021-04-23 10:00:00
Kobieca drużyna Śląska Wrocław w sobotę rozegra kolejny mecz ligowy. Rywalem podopiecznych Piotra Jagieły będzie zajmujący dziewiąte miejsce w tabeli KKP Bydgoszcz. Początek spotkania o godzinie 12, a transmisję będzie można oglądać na klubowym kanale w serwisie YouTube. - Nie warto w tym przypadku patrzeć na tabelę, to będzie trudne spotkanie - mówi zawodniczka WKS-u, Oliwia Krysman.
Jak się czujesz? Połowa sezonu już minęła, więc pewnie pojawiło się już zmęczenie...
W zasadzie to jakoś bardzo tego nie odczuwam. Być może jednak jakieś zmęczenie materiału przyszło, bo w ostatnich meczach brakowało nam sił. Patrząc na drużynę czy na siebie, mimo wszystko tego nie widzę, mamy ochotę do gry i treningu, także nadal będziemy dawać z siebie wszystko. Trudne momenty są nierozłącznym elementem w sporcie.

Szkoda, że nie udało się wam wywieźć z Katowic żadnych punktów, bo zagrałyście dobry mecz. Czego zabrakło?
Uważam, że byłyśmy lepszym zespołem. W końcu wracamy na wcześniejsze, właściwe tory i potrafimy zagrać dobrą piłkę. Miejmy nadzieję, że teraz znajdzie to odzwierciedlenie w zdobytych trzech punktach. Czego zabrakło? Szczęścia. Druga bramka GieKSy padła po rykoszecie, a my miałyśmy kilka sytuacji, w których brakowało dosłownie centymetrów, w tym także strzały w poprzeczkę.
 
Rozumiem, że zmierzacie w dobrym kierunku?
Zrobiłyśmy krok do przodu, na pewno. Wierzę, że teraz będzie już tylko lepiej.
 
W sobotę gracie z KKP Bydgoszcz. Jakiego spotkania się spodziewasz?
Ostatni mecz między naszymi zespołami wygrałyśmy po karnym. Pamiętam, że było bardzo ciężko. Nie warto w tym przypadku patrzeć na tabelę, to będzie trudne spotkanie, ale oczywiście chcemy je wygrać i staramy się podejść do tego na chłodno.
 
Co chciałabyś przekazać kibicom Śląska przed tym meczem?
Żeby pomimo trudnej sytuacji, kiedy stadiony są zamknięte nadal nas oglądali i wspierali. Czujemy to i doceniamy.
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również