Wydarzenia

Kuźma sędzią meczu z Górnikiem Zabrze

2022-05-19 23:30:00
Łukasz Kuźma z Białegostoku poprowadzi sobotni mecz 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Górnikiem Zabrze, który zakończy bieżące rozgrywki ligowe. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:30.
Dla sędziego Kuźmy będzie to dopiero drugi mecz WKS-u w tym sezonie. Arbiter z Białegostoku miał okazję poprowadzić mecz 1. kolejki bieżących rozgrywek, kiedy to wrocławianie zremisowali u siebie z Wartą Poznań 2:2 po bramkach Roberta Picha i Erika Exposito. Sobotnie starcie będzie jednocześnie jego trzecim meczem Górnika. W poprzednich potyczkach zabrzanie pokonali Zagłębie Lubin 4:2 i przegrali z Legią Warszawa 3:5.

Łukasz Kuźma poprowadził w tym sezonie łącznie 12 spotkań PKO Ekstraklasy, w których pokazał łącznie 37 żółtych kartek, co daje średnią 3,1 na mecz. Podyktował on cztery rzuty karne i pokazał bezpośrednio jedną czerwoną kartkę, za to ani razu nie odesłał zawodnika do szatni po drugim napomnieniu.

Sędziego Kuźmę na liniach wspierać będą Sebastian Mucha i Piotr Podbielski oraz arbiter techniczny Szymon Łężny. Wyjątkowo zabraknie natomiast wozu VAR.

Spotkanie Śląsk - Górnik Zabrze odbędzie się w sobotę o godz. 17:30 na Tarczyński Arena Wrocław. Bilety dostępne są tutaj
Autor: Krzysztof Dziadek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również