Wydarzenia

Łabojko: Wrocław zasługuje na ekstraklasę

2019-05-18 18:45:00
- Chcieliśmy zagrać jak najlepiej, ale ten sezon jest do przemyślenia. Chociaż to małe pocieszenie, utrzymaliśmy się w Ekstraklasie i to jest ważne. Musimy wyciągnąć wnioski – mówi po meczu z Arką Gdynia Jakub Łabojko, pomocnik Śląska Wrocław.
Jakub Łabojko: Dziś grało się zdecydowanie łatwiej. Chcieliśmy zająć jak najwyższe miejsce, gdyż wiadomo, jak ten sezon wyglądał. Do przedostatniej kolejki walczyliśmy o utrzymanie, ciśnienie na pewno z nas zeszło i zdecydowanie łatwiej było nam poukładać sobie taki mecz niż grać pod presją. Wiadomo, że sami nawarzyliśmy tego piwa i musieliśmy je wypić. To małe pocieszenie, ale utrzymujemy się w Ekstraklasie.
 
- Musieliśmy wygrać te cztery mecze, żeby utrzymać ligę dla Wrocławia. To miasto i kibice zasługują, żeby Śląsk grał na jak najwyższym poziomie. To sezon do przemyślenia, oby ostatni taki. Dla mnie to pierwsza taka sytuacja, ale wiem, że podobnie było w ostatnich latach. Widocznie musiałem doświadczyć tego, żeby walczyć o utrzymanie. 
 
- Sezon byłby udany, gdybyśmy zajęli wyższe miejsce w tabeli. Nie jestem zadowolony z tego, ile występów zaliczyłem. Liczyłem na więcej, natomiast cieszę się, że zadebiutowałem i dane mi było zagrać. To było moim dziecięcym marzeniem, żeby zagrać na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Udało mi się to i z tego jestem zadowolony.
Autor: Oliwia Stasiak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również