Wydarzenia

Lavička: Brak nam efektywności w ataku

2019-04-13 20:30:00
- Trudno mówić po takim meczu. Zagraliśmy lepiej niż w Płocku, ale ciągle brak efektów - mówi po meczu z Górnikiem (0:1) trener Śląska Wrocław.
Vitezslav Lavička: Trudno mówić po takim meczu. Myślę, że nasi zawodnicy grali dziś znacznie lepiej niż w Płocku. Walczyliśmy o 3 punkty, byliśmy aktywniejsi, agresywniejsi. Ciągle brakuje lepszej efektywności w ataku. Trzeci kolejny mecz nie strzelamy gola... Mówiłem po meczu zawodnikom, jaka jest nasza sytuacja w tabeli. Że gramy 3 mecze w domu, 4 na wyjeździe. Taka jest realna sytuacja. Będziemy walczyć o punkty, nasz pierwszy mecz jest w Kielcach, przygotujemy się i zrobimy wszystko, by nasza sytuacja była lepsza już po spotkaniu z Koroną.
 
Skrzydłowi wykonali dobrą pracę w meczu. Chcieliśmy jednak wprowadzić nową energię na boisko, stąd zmiany. Farshad zagrał dobry mecz, ale u naszych skrzydłowych nie było efektywności. To samo z pozycją numer "10", z napastnikiem. Prezentowaliśmy się lepiej niż w poprzednim meczu, ale efektów brak.
 
Musimy ciężko pracować, na każdym treningu i wierzyć w siebie. Dziś mieliśmy więcej ofensywnych zawodników w "11", kreatywnych w środku pola. Futbol czasem jest okrutny.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również