Wydarzenia

Lavička: Duże prezenty to duże problemy

2019-04-08 20:10:00
Trener Śląska Wrocław na pomeczowej konferencji prasowej podsumował spotkanie WKS-u z Wisłą Płock (0:2).
Vitezslav Lavička: Gratulacje dla Wisły za zwycięstwo. Dla nas taki wynik to problem. Przyjechaliśmy do Płocka zrobić dobry wynik. Chcieliśmy pokazać dobrą organizację w grze.
 
W pierwszej połowie pokazaliśmy dobrą organizację w grze defensywnej. To, czego nam brakuje, już nie po raz pierwszy, to lepsza jakość i pewność siebie w ataku. W drugiej połowie daliśmy Wiśle dwa prezenty. A takie duże prezenty powodują właśnie takie duże problemy. W ostatniej części meczu wpuściliśmy nowych zawodników, z nową energią. Mieliśmy wtedy jakieś szanse w polu karnym Wisły, ale cały czas brakowało skuteczności. Pozostaje nam pracować i walczyć o punkty w kolejnych meczach.
 
Djordje Cotra ostatnie dwa mecze grał naprawdę dobrze. Tym razem nie wystąpił przez problem z kolanem. Nie wynikało to z żadnego uderzenia. Po spotkaniu z Miedzią jego kolano mocno napuchnęło. Nasze służby medyczne robiły wszystko, by postawić go na nogi na dzisiejszy mecz. Myślę, że to nie jest nic poważnego i z jego zdrowiem będzie w porządku.
 
Za wcześnie, by od razu po meczu decydować, kto zagra w następnym. Piotrek Celeban to dobry obrońca, waleczny i doświadczony. Dziś popełnił błędy, ale dokładna analiza spotkania dopiero przed nami. To nie było jego spotkanie.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również