Wydarzenia

Lavička: Jesteśmy bardzo rozczarowani

2019-03-16 23:10:00
- Jesteśmy oczywiście bardzo rozczarowani, bo przyjechaliśmy tu po punkty. Wiemy, że Legia to silna drużyna, szczególnie tutaj, w Warszawie. Mimo to, brak jakiejkolwiek zdobyczy jest mocno rozczarowujący - mówi trener Śląska po wyjazdowej porażce 0:1 z Legią.
Vitezslav Lavička: Trudno coś powiedzieć po tym meczu. Jesteśmy oczywiście bardzo rozczarowani, bo przyjechaliśmy tu po punkty. Wiemy, że Legia to silna drużyna, szczególnie tutaj, w Warszawie. Mimo to, brak jakiejkolwiek zdobyczy jest mocno rozczarowujący. Muszę jednak powiedzieć, że moi zawodnicy walczyli do ostatnich akcji, a w drugiej połowie znacznie poprawiliśmy swoją grę w ofensywie. Atakowaliśmy, próbowaliśmy, robiliśmy wszystko, by zdobyć bramkę na 1:1. Myślę, że zasługiwaliśmy na wyrównanie. Nie strzeliliśmy żadnego gola i nie mamy żadnego punktu. Gratulujemy Legii i skupiamy się na pracy przed naszymi kolejnymi spotkaniami.
 
Brakowało nam jakości w ofensywie w pierwszej połowie. Zwłaszcza od skrzydłowych, brakowało nam takiego "ognia" w ataku. Po zmianie stron wyglądało to lepiej, zawodnicy lepiej ze sobą kooperowali, kreowaliśmy sytuacje. Kolejny raz nie strzelamy gola, to rozczarowuje.
 
Pracuje w drużynie Śląska kilka miesięcy, cały czas ciężko pracujemy, i podczas treningów, i meczów. Staramy się wdrażać nasz styl gry, wyjaśniać zawodnikom czego oczekujemy. Zwłaszcza na wyjazdach nie udało nam się jednak osiągnąć tego, co chcemy.
 
Kamil Dankowski zagrał na lewej stronie obrony w drużynie rezerw i pokazał się z dobrej strony. Zdecydowaliśmy się jednak na Łukasza Brozia, chcieliśmy mieć tam jednak bardziej doświadczonego zawodnika. Według mnie Łukasz zagrał dzisiaj dobre spotkanie.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również