Wydarzenia

Lavička: Każdy fragment meczu będzie istotny

2019-05-03 10:30:00
- Mieliśmy teraz „klasyczny”, pełny tydzień na przygotowania i regenerację. To bardzo ważne w tej ostatniej części sezonu – mówi przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec trener WKS-u Vitezslav Lavička.
Vitezslav Lavička: - Oglądaliśmy mecz Zagłębia z Górnikiem, zarówno ja wraz ze sztabem, jak i zawodnicy indywidualnie. Na początku spotkanie było wyrównane, w dalszej części Górnik pokazał jakość i zdominował przeciwnika. Wiemy, że Zagłębie będzie walczyć tylko o zwycięstwo. Ale tak samo będzie z nami. Musimy zdobyć punkty.
 
Z Wisłą graliśmy wysokim pressingiem na początku meczu, dzięki temu strzeliliśmy gola. W końcówce drugiej połowy Wisła dominowała, mieliśmy problemy, by dużej utrzymać piłkę w środku pola. Po przerwie nasza gra wyglądała już lepiej, nie zdołaliśmy tylko zdobyć bramki, mimo stworzonych okazji. 
 
Igors Tarasovs ma problem z mięśniem czworogłowym, Mateusz Hołownia wraca jeszcze do pełnej sprawności. Co jest pozytywne, Augusto trenuje już na pełnych obrotach. Gdybyśmy byli w innej sytuacji, Mateusz Radecki dostałby pewnie więcej czasu na spokojne wprowadzenie się  w trening. Potrzebujemy obecnie każdego zawodnika, ale muszę podkreślić, że najważniejsze jest dla mnie zdrowie piłkarzy. Lekarz i fizjoterapeuci stwierdzili, że może już zagrać, wcześniej przeszedł całą rehabilitację i stopniowo wracał do zajęć. Nie jest co prawda jeszcze gotowy na 90 minut, ale każdy, nawet krótszy fragment meczu, będzie dla nas istotny. Drużyna przyjęła powrót Mateusza jako pozytywny sygnał.
 
Mieliśmy teraz „klasyczny”, pełny tydzień na przygotowania, regenerację. To bardzo ważne w tej ostatniej części sezonu. Trenowaliśmy optymalnie, mieliśmy wspólne, jak indywidualne rozmowy, a także analizę meczu z Wisłą. Dziś przed nami odprawa na temat gry Zagłębia i trening taktyczny. Zawodnicy, którzy narzekali na drobne problemy zdrowotne, mieli teraz także trochę czasu, aby jak najlepiej się przygotować. 
 
Autor: Tomasz Szozda, Fot. Jakub Hechner

Zobacz również