Wydarzenia

Lavička: Najważniejszy będzie charakter

2019-04-19 13:30:00
- W naszej sytuacji każdy najmniejszy element ma znaczenie – mówi przed meczem z Koroną Kielce trener Śląska Vitezslav Lavička.
Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław: - W Kielcach czeka nas bardzo ważny mecz. Zdajemy sobie sprawę, że nasze ostatnie spotkania nie były dobre, nie notowaliśmy zadowalających wyników. Odbyliśmy rozmowy z drużyną, dyrektorem sportowym oraz zarządem i wszyscy jesteśmy świadomi, że w naszej sytuacji każdy nawet najmniejszy element ma znaczenie i może okazać się decydujący w kontekście nadchodzących meczów. 
 
Korona była blisko, aby grać w grupie mistrzowskiej. Jest to drużyna, w której występują gracze bardzo mocni fizycznie. Wydaje mi się, że mają teraz więcej spokoju, ponieważ zdobyli sporą zaliczkę punktową. 
 
Moje doświadczenie pracy Śląsku pokazuje mi, że w Lotto Ekstraklasie drużyny są blisko siebie, poziom jest wyrównany. Wiosną rozgrywaliśmy dobre spotkania, ale mamy rezerwy, by grać lepiej, z jeszcze większym zaangażowaniem i koncentracją na każdym detalu w trakcie mecze. Natomiast nasze ostatnie mecze tak się ułożyły, że nie punktowaliśmy najlepiej i w rezultacie będziemy walczyć o utrzymanie, grając cztery mecze na wyjeździe, a trzy we Wrocławiu.
 
W rywalizacji w rundzie finałowej najważniejszy będzie charakter. Czekające nas mecze o utrzymanie oznaczają walkę. O każdy punkt. Niezależnie od tego, czy zagramy w domu, czy na wyjeździe. Musimy być przygotowani na to mentalnie. Zawodnicy dobrze pracują na treningach, rozmawiamy podczas odpraw, analizujemy naszą grę, jak i naszych przeciwników. W tych spotkaniach przede wszystkim liczył się będzie charakter – każdego zawodnika w zespole. 
 
Pozostał miesiąc do końca rozgrywek Lotto Ekstraklasy i te siedem ostatnich, ważnych spotkań rozgrywanych jest w krótkich odstępach. To stanowi pewne wyzwanie, ale mam nadzieję, że nie pojawią się kontuzje, a nasi zawodnicy będą optymalnie przygotowani. Liczę, że zagramy dobre spotkania, zdobędziemy punkty, co przełoży się na morale drużyny. Głęboko wierzę, że nasi kibice będą przy nas, a ich wsparcie z trybun będzie ważne dla całego zespołu. 
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również