Wydarzenia

Lavička: Piłkarze pokazali prawdziwy charakter

2019-03-08 23:35:00
- Po meczu z Piastem drużyna została skrytykowana za grę. Zaprezentowaliśmy się słabo. Ważne dla nas było, żeby w sytuacjach krytycznych piłkarze pokazali swój prawdziwy charakter. Zrobili to dziś - mówi Vitezslav Lavička po pokonaniu Jagiellonii (2:0)
Vitezslav Lavička: Zanim zacznę mówić o meczu to chciałbym złożyć życzenia wszystkim kobietom obecnym na sali konferencyjnej oraz paniom dopingującym nas dzisiaj z trybun. Najlepsze życzenia z okazji ich święta.
 
Po meczu z Piastem drużyna została skrytykowana za grę. Zaprezentowaliśmy się słabo. Ważne dla nas było, żeby w sytuacjach krytycznych piłkarze pokazali swój prawdziwy charakter. Zrobili to dziś, dzięki czemu zasłużenie wygrali mecz. Cieszy mnie, że włożyli w swoją grę dużo serca. W pierwszej połowie pomogła nam szybko zdobyta bramka, ale droga do zwycięstwa prowadziła przez dobrą organizację gry w trakcie całego spotkania. Cieszę się z tego, w jaki sposób zaprezentował się dzisiaj Mateusz Hołownia, bo dla niego to był debiut.
 
Dla mnie to również tajemnica, że u siebie zagraliśmy trzy mecze, w każdym wyglądaliśmy dobrze i wszystkie zasłużenie wygraliśmy, a na wyjazdach wygląda to inaczej. To jest właśnie praca dla mnie, jako trenera i dla całego sztabu, by zawodnicy byli pewniejsi siebie również na obcym boisku. Oczywiście mecz z Legią będzie dla nas kolejnym sporym wyzwaniem.
 
Brak Celebana to była kwestia taktyczna. Chcieliśmy zagrać Broziem na prawej obronie. Po meczu z Piastem cała obrona mogła być wymieniona, bo w defensywie zaprezentowaliśmy się słabo. Przeanalizowaliśmy to spotkanie i zastanawialiśmy się ile zmian wprowadzimy na mecz z Jagiellonią. Cieszę się, że ci zawodnicy, którzy dostali szansę, zaprezentowali się dobrze. Piotr jest doświadczonym i ważnym zawodnikiem w naszej drużynie. To wielki profesjonalista i jestem przekonany, że pokaże to również w kolejnych meczach w trakcie sezonu.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również