Wydarzenia

Lavička: To bardzo ważna część sezonu

2019-03-29 12:00:00
- Przez dwa tygodnie byliśmy skoncentrowani na tym i następnych dwóch spotkaniach - z Miedzią i Wisłą Płock. To bardzo ważna część sezonu ekstraklasy - mówi trener Śląska Wrocław przed wyjazdowym starciem w Gdyni.
Vitezslav Lavička: Arka jest blisko nas w tabeli, więc to tym bardziej ważny mecz. Przez dwa tygodnie byliśmy skoncentrowani na tym i następnych dwóch spotkaniach - z Miedzią i Wisłą Płock. To bardzo ważna część sezonu ekstraklasy. 
 
Całą drużyn analizowaliśmy grę Arki. Wiemy, że nie mają dobrych wyników, ale mają dobrych zawodników. Jakościowych skrzydłowych i silnych obrońców. Na pewno będą bardzo mocno walczyć, musimy być na to gotowi. Murawa w Gdyni nie ma najlepszej jakości. Była zmieniana, ale tylko w polu karnym, o tym też trzeba pamiętać.  Bardzo ważna będzie dyscyplina na boisku. Chcemy grać nasza grę, ale Arka na pewno będzie chciała nam przeszkodzić i dobrze wejść w mecz. Jesteśmy dobrze przygotowani, cieszę się, że zawodnicy, którzy mieli obowiązki na zgrupowaniach reprezentacji, wrócili w dobrym zdrowiu. Wiadomo, że kontuzjowany jest Mateusz Radecki. Mamy jeszcze inne małe znaki zapytania, zobaczymy, jak będzie.
 
Drużyna z Mateuszem była inna, on dużo walczył, był produktywny, wygrywał pojedynki, strzelał gole, pomagał tworzyć sytuacje. Bardzo mocno pracował w defensywie. Styl naszej gry bez niego będzie troszkę inny. Ale taka jest piłka, kontuzje się zdarzają Mamy nadzieję, że szybko wróci na boisko i będzie gotowy do gry.
 
Kamil Dankowski jest dobrym zawodnikiem, miał kontuzje, ale teraz jest już w pełni przygotowany, w pełnym treningu. Miał dobre występy w drugim zespole i jest jedną z możliwością na prawą obronę.
 
Co do kolejnego meczu, z Miedzią - musimy pamiętać, że zaczyna się bardzo ważna część sezonu. Gramy z drużynami, będącymi blisko nas w tabeli i każdy punkt może mieć ogromne znaczenie. Oglądałem spotkania z Miedzią z tego sezonu - wygraną 5:0 w Legnicy i porażkę w Pucharze Polski. Jak widać - każdy mecz to zupełnie inna historia. Tak samo może być we wtorek.
 
Chce, żeby nasi zawodnicy mieli na boisku pragnienie zwycięstwa, to prawda. Potrzeba jednak dobrego balansu. Są sytuacje bardzo emocjonalne, jak w meczu z Legią, kiedy to Farshad bardzo się zdenerwował i był blisko kartki. Rozmawiałem z nim, on wie, że między pragnieniem a dyscypliną musi być balans. Że chęć zwycięstwa nie może przeszkodzić w panowaniu nad nerwami.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również