Wydarzenia

Lavička: To nie był styl, o który nam chodzi

2019-02-18 20:15:00
- W pierwszej połowie nasi zawodnicy nie zagrali na takim poziomie, jakiego oczekujemy. To nie był styl gry, o który nam chodzi - mówi Vítězslav Lavička po meczu z Wisłą Kraków (0:1).
Vitezslav Lavička: Na początek - gratulacje dla Wisły za zwycięstwo. Oczywiście był to dla nas bardzo ważny i trudny mecz. Spodziewaliśmy się tego. Atmosfera na stadionie w Krakowie była bardzo gorąca.

Muszę powiedzieć, że w pierwszej połowie nasi zawodnicy nie zagrali na takim poziomie, jakiego oczekujemy. To nie był styl gry, o który nam chodzi. Może niektórzy gracze byli zbyt zdenerwowani. Po zmianie stron dokonaliśmy zmian grze i nasza postawa była lepsza. Stworzyliśmy kilka sytuacji, nie jakoś bardzo wiele, ale parę szans mieliśmy. Nie zadaliśmy jednak żadnego ciosu, nie wykorzystaliśmy żadnej okazji. A w takim przypadku nie można oczekiwać zwycięstwa. Musimy się rozwijać, zdecydowanie mamy nad czym pracować.

Naszym piłkarzom nie można odmówić zaangażowania, walczyliśmy o gola do ostatniego gwizdka. Dziękuję wszystkim kibicom na stadionie, bo futbol miał dziś bardzo godną oprawę. Szczególnie dziękuję fanom Śląska, którzy przyjechali wspierać nas z Wrocławia. To bardzo ważne.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również