Wydarzenia

Lavička: Trzeba być przygotowanym na zmiany

2019-04-05 10:45:00
- Wisła Płock zmieniła trenera, więc trzeba być przygotowanym na zmiany w składzie i w sposobie gry. Nowy trener nie sprawi jednak, że od pierwszego meczu wszystko będzie inne - mówi Vitezslav Lavička, szkoleniowiec WKS-u, przed wyjazdowym starciem w Płocku.
Vitezslav Lavička: Wiem, że Wisła Płock dopiero co zmieniła trenera. Nie uważam jednak, że wszystkie dotychczasowe analizy gry rywali nadają się z tego powodu do wyrzucenia. Trzeba być przygotowanym na zmiany w składzie i w sposobie gry, ale nowy trener nie sprawi, że od pierwszego meczu wszystko będzie inne. Dla nas najważniejsze to jak my przygotujemy się do spotkania, jak zaprezentuje się nasza drużyna. Mamy respekt dla Wisły, są w podobnej sytuacji jak my i to będzie bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Zmiana trenera rywali nie zmienia naszego celu - jedziemy walczyć o dobry wynik. Każdy punkt w naszej sytuacji jest ważny. Oglądaliśmy mecz Wisły z Piastem Gliwice. To nie jest słaba drużyna, ma silnych obrońców i dobrych technicznie zawodników w ofensywie. Czeka nas ciężki mecz. Wiemy jednak, o co gramy.
 
Mamy dwóch kontuzjowanych zawodników. To Mateusz Radecki oraz Łukasz Broź.
 
Z pewnością trzeci mecz w tygodniu jest trudniejszy. Widzieliśmy już w starciu z Miedzią, że fizycznie to nie jest łatwe. Bardzo mocno skupiliśmy się na odnowie i regeneracji. W czwartek zawodnicy mieli wolne, dziś znów trenujemy i jesteśmy skoncentrowani na meczu w Płocku. Terminarz jest taki sam dla wszystkich drużyn, trzeba profesjonalnie się przygotować i walczyć.
 
Oczywiście, najlepszy wariant dla nas to byłaby wysoka przewaga nad strefą spadkową już na koniec rundy zasadniczej. Zobaczymy jednak na sytuację w tabeli i wtedy będziemy mogli podejmować decyzję co do zmian w składzie, ewentualnego częstszego wpuszczania młodych graczy. Jednak oni pojawiają się również teraz, ostatnio więcej grają Gąska i Łabojko, ale są też inni, którzy walczą o minuty.
 
Kamil Dankowski nie jest daleko od gry. Czeka na swoją szansę. Kontuzja Brozia na pewno zwiększa szanse Kamila, by wrócić do składu. Ale inni gracze też chcą grać, jest rywalizacja, co dla mnie - jako trenera - jest bardzo dobre. Każdy musi walczyć o miejsce.
 
Bardzo dobrze oceniam pracę naszych bramkarzy. Stanowią bardzo dobry zespół z trenerem Krzysztofem Osińskim, mają świetne relacje. Każdy walczy o miejsce, ale pozycja bramkarza jest jak wiadomo specyficzna. Jeśli pytacie o Kubę Wrąbla to wiem, że jest dobrym bramkarzem i znam jego sytuację dotyczącą kontraktu. Muszę jednak przyznać, że Słowik prezentował się bardzo udanie, ostatnie jego mecze również stały na wysokim poziomie. 
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również