Wydarzenia

Lavička: Zagrać inaczej niż na wyjazdach

2019-03-15 10:30:00
Vitezslav Lavička spotkał się z dziennikarzami na przedmeczowej konferencji prasowej. Szkoleniowiec opowiedział o sytuacji kadrowej, obsadzie lewej obrony oraz najbliższym przeciwniku - Legii.
Vitezslav Lavička: - Obsada lewej obrony to dla nas trudna decyzja. Mateusz Hołownia zagrał dobry mecz z Jagą, ale nie może zagrać przeciwko Legii, z której jest wypożyczony. Próbowaliśmy różnych wariantów ustawienia boków obrony na treningach. Myślę, że mamy jasność w tym względzie. Skoro pytacie o Dankowskiego to tak, on jest jednym z wariantów, ale nie podam dziś nazwiska zawodnika, który zajmie tę pozycję podczas meczu w Warszawie.

Cieszymy się, że będziemy mieć czas na więcej pracy i treningi podczas przerwy na mecze reprezentacji, ale nie myślimy o tym teraz. Liczy się starcie z Legią, chcemy tam zagrać dobry mecz i osiągnąć dobry wynik.

Legia jest w tabeli najwyżej z naszych dotychczasowych rywali. Ma jakość i bardzo dobrych zawodników. Oglądaliśmy mecz pucharowy i to pomogło nam w analizie przeciwnika, w szukaniu sposobu, by go zaskoczyć. Warszawianie mierzyli się z dobrym przeciwnikiem, wiem, że Raków jest liderem I ligi i zaprezentował się bardzo dobrze. Dla Legii to trudny tydzień, bo nie jest łatwo mentalnie przygotowywać się do meczu po takiej porażce i odpadnięciu z pucharu, do tego dochodzi aspekt fizyczny. Jednak dysponują oni bardzo szeroką kadrą i myślę, że na sobotni mecz ligowy będą bardzo dobrze przygotowani.

Mamy jasny cel, chcemy zagrać inaczej niż w ostatnich spotkaniach wyjazdowych. Robimy analizę po każdym meczu, rozmawiamy z zawodnikami. Pytałem ich, dlaczego według nich różnica w naszej postawie podczas meczów u siebie i na wyjeździe jest tak duża. Pracujemy na treningach, chcemy zwiększyć ich pewność siebie, również na obcych boiskach.

Michał Chrapek zagrał z Jagiellonią bardzo dobrze, wyszedł w pierwszym składzie, strzelił gola, zanotował asystę. Jego progres jest widoczny, przydatność dla drużyny wzrasta. Oczekuję, że będzie jeszcze bardziej poprawiał się w kolejnych w meczach. Zastąpiliśmy go w drugiej połowie przez względy taktyczne. Zdecydowaliśmy się wprowadzić bardziej defensywnego zawodnika, Jakuba Łabojkę.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również