Wydarzenia

Legendo, sto lat!

2017-10-14 09:00:00
Dziś 64. urodziny obchodzi legenda Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski. Życzymy wszystkiego najlepszego!
Tadeusz Pawłowski to przede wszystkim zawsze uśmiechnięty i otwarty człowiek, który swoją pogodą ducha zaraża inne osoby. Znakomity piłkarz i trener teraz stoi na czele Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.
 
Pawłowski to najlepszy strzelec Śląska w ekstraklasie. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym zdobył 63 bramki. W sumie zaliczył 85 trafień dla WKS-u. Strzelał m.in. Liverpoolovi czy Borussi Monchengladbach, grając w europejskich pucharach. Ze Śląskiem doszedł do ćwierćfinału Pucharu Zdobywców Pucharów.
 
W zielono-biało-czerwonych barwach Pawłowski zdobył mistrzostwo, Puchar Polski, dwa wicemistrzostwa i brązowy medal. W lutym 2014 roku został pierwszym trenerem Śląska Wrocław. Zajął z drużyną 4. miejsce w tabeli, dzięki czemu wrocławianie zagrali w Lidze Europy. Pawłowski tym samym jako jedyny w historii Śląska wystąpił z klubem w europejskich pucharach zarówno jako piłkarz, jak i trener. W plebiscycie "Piłki Nożnej" został wybrany trenerem roku 2014 w Polsce.
 
Panie Tadeuszu, życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i sukcesów osobistych i sportowych z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław. Sto lat!
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również