Wydarzenia

Lewandowski: Mam dobre wspomnienia z Wrocławia

2018-01-31 19:01:00
- Wchodzę teraz w taki wiek, w którym muszę grać i na pewno będę się starał na każdym treningu pokazywać trenerowi, że zasługuje na szansę w meczach, na minuty - mówi Mateusz Lewandowski po dołączeniu do WKS-u.
Mateusz Lewandowski: Na pewno łatwiej wejść do środowiska i klubu, w którym się już było. Z drugiej strony drużyna dość mocno się zmieniła, wielu graczy z poprzedniego sezonu odeszło. Ale znam chłopaków czy to z gry w Śląsku, czy z Pogoni Szczecin, czy z juniorskich reprezentacji. Na pewno znam wiele osób i szybko odnajdę się w zespole.

Wiele czynników wpłynęło na taką decyzję, że z Lechii trafiłem do Śląska. Nie chcę tego roztrząsać, ten etap chcę mieć za sobą. Mam bardzo dobre wspomnienia z Wrocławia i również dlatego tak chętnie tutaj wróciłem. Na razie jestem na wypożyczeniu i wiem, jak wygląda moja sytuacja. Jak to w sporcie - za każdym razem trzeba udowadniać swoją wartość. Teraz też tak będzie.

Moje pierwsze wrażenie z obozu jest takie, że wszytsko wygląda tak, jak powinno. Z pewnością nie mamy na co narzekać, możemy w pełni skupić się na treningach i regeneracji po nich.

Wiemy, jaki jest cel. Każdy zdaje sobie z tego sprawę. Większość drużyn stara się wejść do ósemki i powalczyć o coś więcej. Moje indywidualne cele są takie, że chcę nadal się rozwijać. Wchodzę teraz w taki wiek, w którym muszę grać i na pewno będę się starał na każdym treningu pokazywać trenerowi, że zasługuję na szansę w meczach, na kolejne minuty. Chciałbym też pomóc w zdobywaniu bramek, zaliczając asysty. To wszystko jest w piłce najważniejsze.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również