Wydarzenia

Lewandowski zaprezentowany

2017-03-03 11:00:00
Nowy zawodnik Śląska Wrocław - Mateusz Lewandowski - oraz dyrektor sportowy Adam Matysek spotkali się z dziennikarzami na oficjalnej prezentacji piłkarza.

Mateusz Lewandowski: Mam nadzieję, że będę mógł pomóc chłopakom w osiągnięciu jak najlepszych wyników. Na teraz myślimy tylko o pierwszej ósemce. Czułem, że w Szczecinie może być ciężko z graniem, dlatego nie zastanawiałem się długo, gdy pojawiła się opcja wypożyczenia do Śląska.

Oczywiście, że w takiej sytuacji jak moja (wypozyczenie z Pogoni, od lipca Mateusz będzie zawodnikiem Lechii, red.) gra się na 100%. Każdy sportowiec musi myśleć o tym, co dzieje się w danym momencie. Nie ma co wybiegać do przodu, nawet o miesiąc, bo w piłce wszystko szybko się dzieje.

Adam Matysek: Mateusz daje nam możliwość gry na 3 pozycjach. Lewa obrona, środek defensywy i lewa pomoc. Cieszę się, że Mateusz szybko podjął decyzję i daje alternatywę trenerowi Urbanowi. Na przykład co do przestawienia Kokoszki do środka pola, ale nie tylko.

Próbujemy uzupełniać kadrę, by osiągnąć jak najlepszy wynik sportowy. Ja nie mam wpływu na to, co dzieje się poza drużyną. Nie chcę się wypowiadać o sprawach strukturalnych, zarządu.

Nie wiem dlaczego przedłużanie kontraktów to główny temat. To ważne, nie bagatelizujemy go, rozmowy od grudnia są prowadzone. Mamy swój plan, który mówi o tym, którzy przedłużą kontrakty. Na pewno kilku zawodników odejdzie z drużyny. Mamy jeszcze chwilę czasu, by te sprawy podopinać. Działamy, by te pytania o kontrakty nie padały co tydzień, co dwa. To sprawy klubu i robimy bardzo wiele, by to się udało. Na dziś wola kilku zawodników jest taka, by z nami zostać.

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również