Wydarzenia

Łukasz Broź piłkarzem Śląska

2018-07-26 13:00:00
Łukasz Broź kolejnym wzmocnieniem WKS-u! Boczny obrońca podpisał z klubem dwuletni kontrakt.
Nowy obrońca WKS-u przygodę z piłką zaczynał w rodzinnym Giżycku, ale już jako niespełna 21-latek trafił do ekstraklasowego wówczas Widzewa Łódź. Broź był jednym z najważniejszych piłkarzy łódzkiego zespołu. Pełnił funkcję kapitana drużyny, a w rozgrywkach 2012/13 wykonywał rzuty karne. Wykorzystał wszystkie sześć, dokładając również dwie bramki z gry (jedną przeciwko Śląskowi zdobytą w 1. kolejce). W sumie strzelił aż 8 goli i otrzymał powołanie do reprezentacji Polski, w której do tej pory zagrał trzykrotnie.

 - Śląsk był bardzo konkretny i cieszę się, że zaczynam nowy rozdział w karierze. Wiem, że to jest klub z ambicjami, a ja też jestem zawodnikiem ambitnym. Nie odpuszczam, ani na treningu, ani w trakcie meczu. Fizycznie czuję się bardzo mocny. Wiem, że we Wrocławiu mamy drużynę, będącą mieszanką młodości z doświadczeniem. Najlepsze okresy w karierze miałem właśnie w tak zbudowanych zespołach. Liczę, że tutaj będzie podobnie - mówi nowy zawodnik Trójkolorowych. 
Od sezonu 2012/13 był piłkarzem do Legii Warszawa. W stołecznej drużynie spędził pięć sezonów, zdobywając cztery tytuły mistrza Polski, dwa Puchary Poski oraz zaliczając 32 spotkania w europejskich pucharach.
 
32-latek to doświadczony i utytułowany zawodnik. Najczęściej występował na prawej stronie defensywy, ale może również zagrać jako lewy obrońca. Z 11 rzutów karnych, które wykonywał w trakcie kariery, nie wykorzystał tylko jednego.

- Chcieliśmy do grupy młodych zawodników, których ściągnęliśmy w tym okienku, dołączyć gracza, który zapewni balans między tą młodością i doświadczeniem. Łukasz Broź to piłkarz utytułowany, ale nadal w bardzo dobrej formie i z wielkim głodem gry. Podobają nam się także jego cechy mentalne. Ma przede wszystkim wzmocnić rywalizację w zespole. Liczymy, że będzie ważną postacią nie tylko na boisku, ale także poza nim. Sezon jest długi, będą trudne momenty. I właśnie od takich zawodników jak Łukasz będziemy wtedy wymagali, by pomogli drużynie je przejść - podkreśla Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Łukasz Broź w drużynie WKS-u będzie występował z numerem 28.

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również