Wydarzenia

Mali na fali!

2017-12-05 12:00:00
Młodsze grupy Akademii Śląska regularnie biorą udział w turniejach piłkarskich. Nie wynik w nich jest najważniejszy, a rozwój zawodników.
Poprzez uczestniczenie w zawodach młodzi piłkarze Śląska uczą się rywalizacji z rówieśnikami, szacunku do przeciwnika i rozwijają swoje umiejętności piłkarskie. Cieszy fakt, że nasze grupy przy okazji kolekcjonują kolejne puchary!
 
Relacja z ostatnich turniejów:
 
Śląsk Wrocław U7
 
Drużyna U7 Macieja Kuziomko wzięła udział w turnieju Gold Game CUP, który był rozgrywany pod balonem przy stadionie olimpijskim. Dobra postawa naszych zawodników podczas całego turnieju pozwoliła wygrać 7 meczów i 1 zremisować, co w ostatecznej klasyfikacji dało nam 1 miejsce. Dodatkowo nasz zawodnik Kacper Bajuk został królem strzelców, a Igor Nowak otrzymał wyróżnienie najlepszego zawodnika drużyny.
 
Skład: Bajuk Kacper, Janik Franciszek, Jaskulski Adam, Nowak Igor, Kowalewski Jakub, Skrzypczyński Jakub.

 
Śląsk Wrocław U8
 
Również Śląsk U8 pod przewodnictwem Jakuba Suchego wziął udział w mikołajkowym turnieju Gold Game CUP. Turniej Trójkolorowi zakończyliśmy na 1 miejscu, a MVP został Jakub Pękalski, wyróżniającym się zawodnikiem zespołu został z kolei Szymon Gelczuk. 
 
Skład: Olivier Sawicki, Mateusz Bazan, Stanisław Wajs, Sebastian Dębowski, Jan Gołebiowski, Jakub Pękalski, Szymon Gelczuk, Bruno Cieślik, Filip Fras, Igor SuszyckiŚląsk Wrocław U9
 
Zespół Krzysztofa Franczaka wziął udział w turnieju w Ostrzeszowie. Wrocławianie zaprezentowali się bardzo dobrze i wygrali zawody, pokonując w finale Zagłębie Lubin. Śląsk na podium znalazł się przed Zagłębiem i Lechem Poznań. Dodatkowo najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Igor Zięcina
 
Skład Śląska: Zięcina Igor, Bociański Kamil, Baranowski Kamil, Chwiałkowski Mateusz, Kostecki Hubert, Bremer Bartosz, Stój Adam Kędra Filip, Gierko Jędrzej.

 
Śląsk Wrocław U9
 
Druga drużyna Śląska z rocznika 2009 rozegrała turniej mikołajkowy w rodzinnym mieście byłego piłkarza Śląska - Sebastiana Dudka. W Żarach nasi chłopcy rywalizowali z kolegami ze Szkółki Piłkarskiej Sebastiana Dudka. Piłkarze wspólne spędzili czas i przywitali Świętego Mikołaja, który bardzo hojnie obdarował wszystkich zawodników. W turniej Śląsk okazał się bezkonkurencyjny, wygrywając zawody. 

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Zdjęcia prywatne

Zobacz również