Wydarzenia

Marcin Bartoń podpisał kontrakt ze Śląskiem

2019-06-14 14:59:00
Młodzieżowy reprezentant Polski, zawodnik zespołu U15 Akademii Śląska Wrocław Marcin Bartoń, podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt z wrocławskim klubem.
Urodzony w 2004 roku napastnik występuje w drużynie U15 prowadzonej przez trenera Krzysztofa Wołczka. Stanowił o sile zespołu, który zdobył mistrzostwo Dolnego Śląska i był o włos od finału mistrzostw Polski. W półfinałowym dwumeczu lepsza okazała się Pogoń Szczecin (WKS wygrał 3:2 przy Oporowskiej, przegrywając 0:1 w rewanżu). W całym sezonie napastnik zapisał na swoim koncie ponad 20 trafień. 
 


Marcin to również etatowy reprezentant kraju. W młodzieżowej reprezentacji zadebiutował już w zeszłym roku i regularnie otrzymuje kolejne powołania. Na niedawnym towarzyskim turnieju w Finlandii - gdzie Biało-czerwoni rywalizowali z gospodarzami, Słowacją oraz Węgrami - Polska z Bartoniem w składzie okazała się najlepsza. Napastnik Śląska został królem strzelców turnieju.
 
- Jestem bardzo szczęśliwy, że mój pierwszy kontrakt podpisałem ze Śląskiem Wrocław. Cieszę się, że właśnie tutaj mogę realizować moje piłkarskie marzenia. To dla mnie duża motywacja do dalszej pracy  - podkreśla Marcin Bartoń.  
 
Klub podpisał z piłkarzem kontrakt na trzy lata. Życzymy zdrowia i powodzenia w realizacji planów, a w przyszłości występów w ekstraklasie!
 
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również