Wydarzenia

Marcin Przychodny zrezygnował z funkcji prezesa Śląska Wrocław

2018-12-06 08:55:00
Marcin Przychodny złożył dziś rezygnację z funkcji prezesa zarządu WKS Śląsk Wrocław SA. Szczegóły w krótkim oświadczeniu byłego prezesa.
Szanowni Państwo,

Dzisiaj złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu WKS Śląsk Wrocław SA i tym samym kończę pracę na rzecz klubu.

Ostatnie miesiące to czas dużych zmian organizacyjnych w Śląsku. Ustabilizowana została sytuacja finansowa spółki a klub pozbył się znacznej części zadłużenia. Przedłużyliśmy umowę, na lepszych niż dotąd warunkach, ze sponsorem głównym. Dzięki porozumieniu z Akademią Wychowania Fizycznego nasi zawodnicy i wychowankowie mogą korzystać z całego zaplecza naukowego i badawczego uczelni. Otwarte zostały dwa nowe sklepy patronackie, na rynku coraz częściej można spotkać produkty na licencji Śląska Wrocław. Rozpoczęliśmy budowę Klubu Biznesu, którego celem jest przede wszystkim skupienie przedsiębiorców wokół klubu sportowego.

Nawiązaliśmy także współpracę z kilkudziesięcioma klubami i akademiami partnerskimi z całego regionu, dzięki czemu Śląsk ma większe szanse na wyławianie młodych talentów. We wrocławskich szkołach powstały klasy sportowe pod patronatem Śląska Wrocław.

Zdaję sobie sprawę z obecnej pozycji sportowej I drużyny, ale mam przekonanie, że decyzja o przebudowie składu i zainwestowaniu w potencjał młodych zawodników z Polski była słuszna. Zapewne nie ustrzegliśmy się błędów, ale wierzę, że w dłuższej perspektywie ta inwestycja się opłaci i da kibicom wiele powodów do radości.

W tym kontekście kluczowy jest plan przebudowy obiektów przy ul. Oporowskiej na cele Akademii, tak by zyskała ona prawdziwy dom, gdzie Śląsk będzie mógł szkolić zawodników, którzy w przyszłości będą stanowili o jego sile. Projekt ma już rekomendację PZPN oraz Ekstraklasy i teraz oczekuje na decyzję o dofinansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie wysiłki wszystkich pracowników klubu, którym chciałbym podziękować za wspólne miesiące pracy.

Następcom życzę powodzenia i wielu sukcesów ze Śląskiem Wrocław.
Autor: Marcin Przychodny, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również