Wydarzenia

Mariusz Pawelec ambasadorem Klubu Kibiców Niepełnosprawnych

2019-08-07 17:00:00
- Ta propozycja to ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Będę starał się godnie reprezentować tę organizację, szczególnie, że jak mało która, zasługuje na wszelkie wsparcie - mówił Mariusz Pawelec, tuż po otrzymanie wyróżnienia.
Klub Kibiców Niepełnosprawnych powstał w 2008 roku. Właśnie wtedy do WKS-u dołączył Mariusz Pawelec i nieprzerwanie od ponad jedenastu lat jest częścią drużyny. Piłkarz będzie pełnił zaszczytną rolę pierwszego w historii ambasadora KKN-u. 

- Wspólnie z Mariuszem Pawelcem kroczymy jedną drogą związaną oczywiście z ukochanym Śląskiem. Nasza przygoda rozpoczęła się w 2008 roku, gdy wrocławski klub po wielu latach awansował do ekstraklasy. Gdy Mariusz podpisywał kontrakt my tworzyliśmy nasze struktury. W 2012 roku razem świętowaliśmy mistrzostwo Polski dla Śląska Wrocław. Mariusz Pawelec jest ponadto najczęstszym gościem podczas spotkań w świetlicy “Na Szewskiej”. Zawsze chętny do rozmowy i współpracy. Łączy nas wiele wspólnych cech: determinacja, waleczność i pokora. Któż inny więc mógł zostać naszym pierwszym ambasadorem - powiedział Paweł Parus, prezes Stowarzyszenia KKN.

- Do tej pory nie myśleliśmy o ambasadorach naszego stowarzyszenia. Z Mariuszem jest nam jednak tak bardzo po drodze, że nie potrafiliśmy się powstrzymać od złożenia tej propozycji. Cieszę się, że bez wahania zgodził się na naszą prośbę. Pierwsze zadanie już zrealizował, bowiem to on pośredniczył w zaproszeniu na Szewską Piotra Celebana - dodaje Michał Fitas, wiceprezes KKN.
Autor: KKN, Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również