Wydarzenia

Mateusz Cholewiak odchodzi do Legii

2020-01-10 10:59:00
Na zasadzie transferu definitywnego ze Śląska Wrocław do Legii Warszawa przechodzi Mateusz Cholewiak. Zawodnik spędził we Wrocławiu niemal dwa lata.
Mateusz trafił do Śląska 27 lutego 2018 roku z I-ligowej Stali Mielec. Zadebiutował 3 marca, przeciwko Sandecji Nowy Sącz. Również przeciw tej drużynie, ale nieco ponad miesiąc później, zdobył pierwszą bramkę w zielono-biało-czerwonych barwach. W sumie strzelił dla Śląska 7 goli. W pamięci kibiców szczególnie mocno zapadło trafienie z sierpnia tego roku, dające zwycięstwo nad Cracovią.
 
Niespełna 30-letni zawodnik dał się poznać jako bardzo uniwersalny gracz. W Śląsku występował jako skrzydłowy, lewy obrońca, a także napastnik. I właśnie grając w ataku, zdobył bramkę przeciwko Lechowi Poznań w 19. kolejce bieżącego sezonu. Był to ostatni gol Śląska w 2019 roku i, jak się okazało, ostatni gol Cholewiaka dla WKS-u. W sumie Mateusz rozegrał we Wrocławiu 61 spotkań.
 
Urodzony w Krośnie piłkarz odchodzi do Legii Warszawa na zasadzie transferu gotówkowego. Mateusz - dziękujemy za grę dla Śląska i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również