Wydarzenia

Mateusz Dłutowski w sztabie medycznym Śląska

2021-02-20 18:58:00
Do sztabu medycznego pierwszej drużyny Śląska Wrocław dołączył nowy lekarz Mateusz Dłutowski.
Mateusz Dłutowski jest rezydentem IV roku Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. Tadeusza Marciniaka we Wrocławiu. W latach 2019-21 pełnił funkcję szefa sztabu medycznego Odry Opole. Jest absolwentem wielu staży (m.in. w reprezentacji Polski U21 i w pierwszym zespole Legii Warszawa) oraz uczestnikiem konferencji naukowych i kursów z dziedziny ortopedii. 29-latek był prelegentem podczas konferencji Polskiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej. Ukończył też podyplomowe studia z zakresu dietetyki na SGGW w Warszawie. Od 2018 roku jest licencjonowanym lekarzem PZPN.

W poszerzonym sztabie medycznym Śląska Wrocław Dłutowski odpowiedzialny będzie za kompleksowe przygotowanie zawodników do powrotu do gry po kontuzjach. Do jego obowiązków należeć będzie m.in. ustalanie planów rehabilitacji po urazach i nadzór nad wprowadzaniem piłkarzy do pełnego treningu.

- Sport od zawsze był moją pasją, a praca w takim klubie jak Śląsk Wrocław jest dla mnie wyzwaniem i bardzo ciekawym doświadczeniem. W realizowaniu opieki zdrowotnej nad zawodnikami, poza ścisłą współpracą ze sztabem szkoleniowym, bardzo istotne są też działania zapobiegawcze, czyli praca nad prewencją urazów i to również będzie należeć do moich zadań – mówi Mateusz Dłutowski.

Nowy członek sztabu medycznego WKS-u sam także był czynnym piłkarzem. Grał m.in. w barwach Piasta Strzelce Opolskie, występującego wówczas w III lidze. Mateusz Dłutowski w swoim życiu trzykrotnie przechodził rekonstrukcję więzadeł krzyżowych, zawsze wracając jednak do sportu. Jest wielokrotnym królem strzelców mistrzostw Polski lekarzy i kapitanem polskiej reprezentacji, a na swoim koncie ma m.in. srebrny medal mistrzostw świata zawodów medycznych „Medigames” z 2018 roku.

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również