Wydarzenia

Mateusz Radecki nowym piłkarzem Śląska

2018-06-19 14:00:00
Szeregi WKS-u zasilił dziś Mateusz Radecki. Pomocnik podpisał dwuletni kontrakt z wrocławskim klubem.
- Każdy młody piłkarz chciałby zagrać kiedyś w Ekstraklasie, dlatego cieszę się, że trafiłem do Śląska i otrzymałem tę szansę. Mam nadzieję, że dobrą grą szybko przekonam do siebie kibiców we Wrocławiu - mówi 25-latek. 
 
Radecki dołączył do Śląska na zasadzie wolnego transferu. W minionych dwóch sezonach był podstawowym zawodnikiem Wigier Suwałki. W każdym z nich mierzący 187 cm wzrostu zawodnik rozgrywał powyżej 30 spotkań. Wcześniej występował w Radomiaku Radom. 

 
- Obserwowaliśmy Mateusza przez całą rundę wiosenną. W każdym meczu zwracał na siebie uwagę przede wszystkim swoją niesamowitą efektywnością. Brakowało nam zawodnika o takim stylu, jego dużym atutem są także warunki fizyczne. Potrafi zrobić z nich użytek w ofensywie, przy stałych fragmentach gry, jak i odpowiedzialnie zachować się podczas obrony własnej bramki - zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław. 
 
- Nie mam wątpliwości, że Śląsk to dla mojego rozwoju bardzo dobry wybór. Kibice, stadion, organizacja klubu – to wszystko robi na mnie duże wrażenie  - dodaje Mateusz Radecki.
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również