Wydarzenia

Mecz z Cracovią [VADEMECUM KIBICA]

2019-08-16 16:30:00
Przedstawiamy przydatne informacje dla kibiców wybierających się na mecz z Cracovią. Początek spotkania w sobotę, 17 sierpnia o godzinie 15:00.

Wejściówki na mecz można kupować on-line na: bilety.slaskwroclaw.pl oraz za pomocą portalu Eventim.pl (można również skorzystać z aplikacji mobilnej). Bilety on-line są dostępne do dwóch godzin przed rozpoczęciem spotkania (poza Eventimem, gdzie można kupić bilet do końcowego gwizdka). WIĘCEJ O BILETACH.

 

We Wrocławiu i w regionie istnieją liczne punkty stacjonarnej sprzedaży biletów. Pełna lista dostępna jest TUTAJ. Zachęcamy do  zakupu biletów jeszcze dziś, by uniknąć kolejek przed stadionowymi kasami. Wejściówki w dzień rozgrywania meczu są też o 5 złotych droższe.  Dzieci do 13. roku życia wchodzą na mecz za darmo*. Seniorzy powyżej 60 roku życia oraz młodzież w wieku 13-18 lat zapłacą za wejściówkę na każdy sektor 10 złotych. 

*Dzieciom i młodzieży w wieku 7-17 lat przysługuje 50% zniżki od cen na bilety do Strefy VIP Silver. Dzieci poniżej tego przedziału wiekowego są uprawione do otrzymania darmowego biletu.
 
 
Zachęcamy, aby wcześniej pojawić się na Stadionie Wrocław. Na kibiców czeka wiele okołomeczowych atrakcji:

- piknik na esplanadzie od strony ulicy Lotniczej, gdzie będzie można spróbować przysmaków z grilla

- MPWiK przygotuje dwa bary, gdzie kibice będą mogli zaopatrzyć się w darmową wodę

- na miejscu będzie także trener osiedlowy, który przygotuje gry i zabawy dla dzieci

- o atrakcje dla najmłodszych zadba także Arena Gigantów. Kibice z biletami będą mogli wejść za darmo na półtorej godziny przed meczem


Dojazd na stadion:
 
W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu znajdują się dwa przystanki, na które można dojechać kilkoma liniami tramwajowymi, a także autobusem.
 
 

Przystanek Królewiecka: 
Linia 31 – tramwaj rusza z Gaju, przejeżdżając między innymi obok Dworca Autobusowego i Dworca Głównego. 
Linia 103 – autobus przejeżdża między innymi przez plac Jana Pawła II. 
 
Przystanek Lotnicza:
Linia 3 – tramwaj rusza z pętli Księże Małe, mija po drodze Galerię Dominikańską i plac Jana Pawła II. 
Linia 10 – rozpoczyna swoją trasę na Biskupinie, skąd jedzie na Plac Grunwaldzki. Przejeżdża również przez okolice Rynku.
Linia 20 – rusza z Oporowa, po czym jedzie m.in. przez przystanki Rondo i Wielka. Następnie kieruje się w stronę przystanków ''Renoma'' i ''Rynek''. 
 
Alternatywy: 
Z Dworca Głównego co godzinę odjeżdża pociąg, który zatrzymuje się na stacji Wrocław Stadion. Około 10 minut pieszo od stadionu znajduje się przystanek Pilczycka, na który można dojechać tramwajem linii 33 oraz autobusem linii 128.
 
 
Poruszanie po stadionie:
 
Istotne miejsca na Stadionie Wrocław i w jego okolicach. 
 
 
Od strony ulicy Królewieckiej znajduje się kasa biletowa, punkt informacyjny i punkt odbioru depozytów. Wcześniej zakupione bilety można odebrać w punkcie informacyjnym (bilety VIP odbiera się w Hotelu Ibis przy ulicy Lotniczej 151). W dniu meczowym otwierana jest również kasa biletowa od strony ulicy Lotniczej oraz na parkingu wielopoziomowym (tam też mieści się punkt odbierania kart parkingowych dla posiadaczy karnetów/biletów z trybuny A).
 
Wejście do strefy VIP znajduje się od strony Trybuny A.

W tzw. "okrąglakach", znajdujących się na esplanadzie zarówno od strony ul. Królewieckiej, jak i ul. Lotniczej, kibice będą mogli nabyć oficjalne klubowe pamiątki (od godz. 13:30). Stoisko z gadżetami WKS-u będzie czynne także na Sektorze Rodzinnym (trybuna D). 
 
 
Catering:
 
Na stadionie znajdują się liczne punkty cateringowe. Dwa kioski otwarte są na trybunach B, C oraz D (w przypadku większej liczby kibiców). Jeden kiosk funkcjonuje na trybunie A. Na zewnątrz, przy wejściu na esplanadę stadionu od ul. Lotniczej (od godz. 13:30) utworzona zostanie strefa gastronomiczna, gdzie serwowana będzie popularna gięta z grilla i piwo.

W kioskach gastronomicznych i tzw. ''okrąglakach'' na esplanadzie można będzie nabyć także magazyn "Wokół Śląska". 
 
 
Plan stadionu:
 
 

Bramy Stadionu Wrocław otwierane są o godz. 13:30, ich zamknięcie nastąpi półtorej godziny po zakończeniu meczu. 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również