Wydarzenia

Mervo: Bardzo chciałem zdobyć bramkę!

2016-03-20 14:45:00
2
Bence Mervo w meczu z Ruchem zadebiutował w zielono-biało-czerwonych barwach. Bramki nie zdobył, ale do spółki z Pichem byli postrachem chorzowskiej defensywy.
Tuż po spotkaniu Węgier był smutny. – 0:0 to dla nas katastrofa – mówi Mervo, który w sobotnim starciu nie bał się niekonwencjonalnych rozwiązań. W pierwszej połowie próbował nawet przelobować Putnockyiego z połowy boiska. – Chcieliśmy wygrać, bo bardzo potrzebujemy punktów. Byliśmy drużyną, rozumieliśmy się na boisku i myślę, że nasza gra była ładna. Mamy jednak jeszcze nad czym pracować. W następnych meczach musimy się bardziej koncentrować i wygrywać. To bardzo ważne.

Dla Węgra był to debiut na Stadionie Wrocław oraz pierwszy kontakt z wrocławską publicznością. – Podczas meczu była fajna atmosfera. We Wrocławiu jest piękny obiekt i głośny doping – chwali kibiców Mervo. – Dla mnie było to fantastyczne przeżycie i chcę pomóc Śląskowi wygrywać tutaj.

Przez wielu ekspertów Madziar pokazał się dziś z bardzo dobrej strony. Był aktywny i stwarzał zagrożenie pod bramką Niebieskich. Łącznie na bramkę rywali strzelał pięciokrotnie. Dwie próby były celne (strzał w poprzeczkę zaliczony został do niecelnych strzałów) – Debiut byłby udany, gdybyśmy wygrali. Chciałem bardzo zdobyć bramkę. Walczyłem, strzelałem, ale się nie udało. Wierzę, że w następnym meczu będę cieszyć się z gola – zapowiada Bence, który był jedną z najjaśniejszych postaci Śląska w sobotnim spotkaniu. 

Statystyki Bence Mervo w meczu z Ruchem Chorzów:
Czas gry: 88 
Zagrania: 20
Strzały: 5
Strzały celne: 2
Spalone: 1
Faule popełnione: 1
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również