Wydarzenia

Mervo: Gol smakuje wspaniale!

2016-04-11 13:20:00
Bence Mervo w meczu przeciwko Cracovii strzelił pierwszego gola dla Trójkolorowych i swoją pierwszą bramkę w seniorskiej piłce.
Madziar przyznaje jednak, że gra Śląska na początku nie była taka, jak powinna. - W pierwszej połowie było dużo walki, ale mniej gry. Trener w szatni powiedział nam, że mamy być jeszcze agresywniejsi i od początku drugiej połowy wyszliśmy mocnym pressingiem. Naciskaliśmy na przeciwników, nie pozwalaliśmy na wiele, a to przełożyło się na przejęcie inicjatywy i końcową wygraną. Graliśmy zespołowo i do końca wierzyliśmy w dobry wynik – komentuje Mervo.

W całym spotkanie młody napastnik trzy razy strzelał na bramkę. Jego skuteczność wynosi więc 33 procent. - Już w pierwszej połowie miałem dwie świetne okazje do strzelenia gola, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Jednak nie załamałem się i robiłem wszystko, żeby się zrehabilitować. W drugiej połowie miałem jedną sytuację i ją wykorzystałem. Gol smakuje wspaniale! Jestem szczęśliwy, ale wiem, że najważniejsze mecze przed nami. Chcę bramkami pomóc drużynie w osiągnięciu celu i już koncentrujemy się na kolejnych meczach – mówi król strzelców młodzieżowych mistrzostw świata do lat 20. Przed Śląskiem runda finałowa i walka o utrzymanie. - Gramy coraz lepiej, a przy tak wspaniałych kibicach umiemy z siebie wydobyć 110 procent! Nasi fani są najlepsi! - mówi Mervo, który po spotkaniu z Cracovią dostał SMS-a z gratulacjami od Bernda Strocka, selekcjonera reprezentacji Węgier.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również