Wydarzenia

Mervo zagra w Śląsku!

2016-07-22 13:55:00
21
Węgierski napastnik w sezonie 2016/17 będzie strzelał gole dla WKS-u! Bence Mervo został wypożyczony z FC Sion z opcją transferu definitywnego.
Węgier trafił do Śląska w lutym. W pełni wykorzystał szansę, jaką otrzymał od trenera Mariusza Rumaka. Rozkręcał się, nabierał pewności siebie, aż wreszcie jego forma przerosła wszelkie oczekiwania. Od debiutu z Ruchem Chorzów wystąpił we wszystkich dziesięciu spotkaniach, strzelając w nich 4 gole. Zdobywał bramki z Cracovią, Jagiellonią (dwie) i Podbeskidziem.

- Cieszymy się, że sprawa zakontraktowania Bence szczęśliwie się zakończyła. Po drodze były pewne przeszkody, ale wspólnie udało nam się je przezwyciężyć. Jeszcze w czwartek wieczorem wydawało się, że ten transfer nie dojdzie do skutku, ale noc była długa i dziś mogliśmy zawrzeć kontrakt. W tym miejscu chcę serdecznie podziękować wszystkim tym osobom, które były mocno zaangażowane i dołożyły od siebie cegiełkę do tego, że Bence jest w Śląsku i pomoże nam w walce o najwyższe cele w lidze – powiedział Paweł Żelem, prezes Śląska Wrocław.

Bence przepracował wraz z zespołem WKS-u obóz przygotowawczy w Szamotułach. Po wygaśnięciu wypożyczenia cały czas realizował indywidualną rozpiskę treningową.
Autor: Tomasz Szozda, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również