Wydarzenia

Michał Bobowiec nowym prezesem Śląska Wrocław

2017-03-07 16:00:00
Michał Bobowiec został we wtorek nowym prezesem zarządu WKS Śląsk Wrocław S.A. Zastąpił Krzysztofa Hołuba.
– Jestem wrocławianinem i chciałbym, żeby Śląsk był klubem wszystkich mieszkańców. Mieszkałem przy Alei Pracy, piechotą z tatą chodziłem na stadion przy Oporowskiej. Zawsze byłem kibicem WKS-u, teraz jestem dumny, że mogę dla niego pracować. Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby przywrócić dobrą atmosferę wokół klubu – powiedział Michał Bobowiec.
 
Nowy prezes dwukrotnych mistrzów Polski ma kontynuować przygotowanie spółki do sprzedaży. Bobowiec ostatnio był członkiem zarządu spółki Wrocław 2012 – zarządzającej Stadionem Miejskim. – Miejski stadion był budowany z myślą o wydarzeniach sportowych, przede wszystkim piłkarskich. Sport wzbudza piękne emocje, a one przyciągają na stadiony kibiców i właśnie dlatego zależy nam na bliższej współpracy klubu ze Stadionem Wrocław i stąd nasza decyzja o powołaniu Michała Bobowca na prezesa Śląska
– powiedział Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia i przewodniczący Rady Nadzorczej WKS Śląsk Wrocław S.A.
 
Michał Bobowiec jest radnym Województwa Dolnośląskiego. Jest przewodniczącym Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu, pracuje w Komisji Budżetu i Finansów. Wcześniej był m.in. wiceprezesem zarządu Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Światowych Igrzysk Sportowych sp. z o.o.
 
Bobowiec ma 46 lat, urodził się we Wrocławiu. Ukończył Akademię Ekonomiczną. 


Zobacz również