Wydarzenia

Michał Hetel szefem skautingu pierwszej drużyny

2021-07-27 15:00:00
Stanowisko szefa skautingu Śląska Wrocław objął Michał Hetel, który będzie koordynował dział odpowiedzialny za transfery I i II drużyny WKS-u.
Trener Hetel pracuje w Śląsku od 2016 roku. Zaczynał jako analityk w sztabie pierwszej drużyny prowadzonej wówczas przez Mariusza Rumaka. Następnie pełnił funkcję asystenta w zespole rezerw i drużynie U19 w Centralnej Lidze Juniorów. W dziale skautingu pierwszej drużyny pojawił się w lutym 2018 roku.
 
Nowy szef skautingu jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Wydziale Nauk o Sporcie - specjalność trenerska i trener przygotowania motorycznego. Posiada licencję trenerską UEFA A oraz UEFA Elite Youth A. Ma za sobą również staże trenerskie w Benfice Lizbona oraz Dinamie Zagrzeb.
 
- Jestem dumny z pracy w Śląsku Wrocław. Niezależnie od pełnionej funkcji jest to wyróżnienie. W ostatnich sezonach nasza drużyna została przebudowana, wróciliśmy do ligowej czołówki, czyli tam gdzie jest miejsce tak dużego klubu jak Śląsk Wrocław. Pozyskaliśmy i sprzedaliśmy takich zawodników jak choćby Przemysław Płacheta i Jakub Łabojko, a w naszej kadrze są kolejni piłkarze, którzy mają potencjał, aby pójść ich drogą. Kontynuujemy filozofię budowania zespołu w oparciu o Polaków, nie zamykając się na wzmocnienia z zagranicy, jednak cały czas myślimy o tym, aby balans w drużynie został zachowany. Działamy wedle ustalonego planu, który dodatkowo zakłada bliską współpracę pierwszej i drugiej drużyny - mówi Michał Hetel po objęciu nowego stanowiska w klubie.
 
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również