Wydarzenia

Mini Śląsk w Kolejkowie

2017-12-07 10:00:00
Śląsk Wrocław 6 grudnia znalazł się w miniaturowym świecie w Kolejkowie. Scena prezentuje klubowy autobus oraz zminiaturyzowane figury piłkarzy WKS-u, którzy spotkali się z kibicami na wrocławskim Rynku.
Prezentacja nowej makiety odbyła się przy udziale kibiców oraz delegacji Śląska Wrocław. W Kolejkowie pojawili się Marcin Robak, Mariusz Pawelec oraz kierownik I zespołu Andrzej Traczyk, którzy jako pierwsi mogli zobaczyć siebie w… miniaturze. Na wrocławskim Rynku znaleźć można jeszcze Roberta Picha, Łukasza Madeja oraz kapitana WKS-u Piotra Celebana. 
 
- Bardzo mi miło, że między innymi mnie wybrano, bym reprezentował Śląsk w Kolejkowie. Sama makieta robi duże wrażenie, jest wykonana perfekcyjnie i nie mogę jedynie polecić to miejsce wrocławianom i nie tylko – mówi napastnik WKS-u Marcin Robak. 

 
Wykonanie jednej figurki piłkarza Śląska Wrocław zajęło modelarzom 6 godzin. Postacie są bardzo starannie odwzorowane, a na koszulkach zawodników znalazło się logo głównego sponsora WKS-u, firmy bukmacherskiej forBET. Dodatkowo autobus klubowy jest dokładnie taki sam, jakim porusza się na co dzień I zespół Śląska. 
 
- W Kolejkowie zobaczyć można charakterystyczne miejsca z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Dlatego tym bardziej nie mogło tu zabraknąć Śląska, który jest przecież największym klubem w naszym województwie i cieszy się tutaj dużą popularnością – mówi Jakub Paczyński, główny pomysłodawca Kolejkowa. – Zadbaliśmy o każdy szczegół. Na scenie oprócz piłkarzy jest wielu kibiców, którzy mają ze sobą szaliki i inne gadżety, są też cheerleaderki z pomponami. Podsumowując, nad projektem pracowało trzech modelarzy, a stworzenie makiety Śląska trwało 7 dni. 

 
Podczas prezentacji kibice mogli spotkać się z zawodnikami, był czas na rozmowy, zbieranie autografów czy wspólne zdjęcia. Natomiast na najmłodszych czekał Święty Mikołaj, który miał ze sobą prezenty.
 
Kolejkowo mieści się na Dworcu Świebodzkim. To doprawdy cudowny świat w miniaturze. Największa makieta kolejowa w Polsce. Setki budynków, tysiące figurek ludzi i zwierząt, olbrzymi tabor, góry, rzeki, jeziora, zjawisko dnia i nocy, miniatury autentycznych budowli z Dolnego Śląska.

 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również