Wydarzenia

Multisparing ze Spartą Praga

2018-11-20 16:00:00
Sześć zespołów akademii w ostatnim czasie wybrało się do Pragi, by rozegrać serię gier z jedną najlepszych akademii w Czechach - Spartą Praga.
To było duże wyzwanie nie tylko sportowe, ale również logistyczne. Zbiórkę zaplanowano w klubowym budynku przy Oporowskiej, skąd w sobotni poranek do stolicy Czech ruszyły dwa autokary. Na sparingi wybrały się roczniki od 2011 do 2006.

Mecze rozegrano na Stadionie Strahov, który jest największym stadionem piłkarskim i drugim co do wielkości obiektem sportowym świata. Ciekawostką jest, iż trybuny mogą pomieścić nawet 250 tysięcy kibiców. Na miejscu nasi piłkarze przystąpili do rywalizacji z rówieśnikami ze Sparty Praga, a łącznie każdy zespół na boisku spędził ponad 90 minut. Roczniki 2011-2009 rozgrywały swoje spotkania pod balonem, pozostali na otwartych boiskach. Po zakończeniu meczów na zawodników czekał obiad w klubowej restauracji.

 
W każdym roczniku rywalizacja była bardzo wyrównana i stała na wysokim poziomie, co pod względem szkoleniowym jest najważniejszym aspektem dla trenerów Akademii Piłkarskiej Śląska. O poczynionym progresie świadczy fakt, iż jeszcze kilka lat wcześniej nasze drużyny nie potrafiły dorównać rówieśnikom z Czech. Tym razem Trójkolorowi wrócili do Wrocławia z lepszym bilansem, gdyż w czterech rocznikach Śląsk wygrał sparingi, prezentując się lepiej na tle mocnych ekip Sparty Pragi. W ramach rewanżu zespoły Sparty Pragi zostały zaproszone do stolicy Dolnego Śląska.
 
Piłkarze WKS-u wrócili do domów przed północą tego samego dnia z kolejnym dużym bagażem piłkarskich doświadczeń.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Rafał Sawicki

Zobacz również