Wydarzenia

Musimy skupić się na sobie

2017-03-09 14:00:00
- Polska liga nauczyła mnie, że nie można nikogo lekceważyć. Tu wszystko jest możliwe - mówi trener Śląska Jan Urban przed meczem z Piastem Gliwice.
O zbliżającym się meczu: 
 
Wierzę w każdego zawodnika. To że ja to mówię to jedno. Oni muszą wiedzieć, że gdy ich drużyna potrzebuje, muszą pomóc. Jeśli ktoś dostanie szansę gry, musi ją wykorzystać.
 
Mamy dwóch napastników. Jest alternatywa, by zagrać dwoma atakującymi. 
 
Trzeba być ostrożnym w ocenie Piasta Gliwice. Statystyki mają słabe, ale polska liga nauczyła mnie, że nie można nikogo lekceważyć. Tu wszystko jest możliwe. My mamy 26 punków, nie jesteśmy kozakami. Musimy się skupiać na sobie i nie możemy sobie pozwolić na takie prezenty, jakie dawaliśmy Jagiellonii w Białymstoku. 


O kadrze:
 
Augusto jest w kadrze na mecz z Piastem. Natomiast Sito Riera nie jest gotowy. Nie trenuje jeszcze z pełnym obciążeniem.
 
Przy wyborze golkipera z reguły ufam trenerowi bramkarzy. Musi mieć on wiedzę na ten temat i wie, kto jest lepszy w danym momencie. Jeśli jednak miałbym wątpliwości, to zmieniłbym decyzję. Ja za to odpowiadam.
 
Decyzję o obsadzie bramkarza „numer 1” podejmuje się przed sezonem czy przed rundą. Może to się zmienić w trakcie sezonu, jeśli dany bramkarz nie prezentuje oczekiwanej formy. 
 
Wypożyczenie Lashy Dvaliego to najlepsze rozwiązanie dla niego. Nie grałby regularnie, a dla nas jest ważne, by cały czas był w rytmie meczowym. Wiedział ponadto, że w tym sezonie częściej będę stawiać na Moriokę i Kovacevicia. Poradzimy sobie, bo również Lewandowski może zagrać na pozycji stopera. 
 
 
 
 
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również