Wydarzenia

Na początek Wisła

2019-07-20 08:30:00
Śląsk Wrocław rozpocznie nowy sezon PKO Ekstraklasy w Krakowie, gdzie zmierzy się z miejscową Wisłą. Spotkanie już dziś o godz. 17:30.
Początek sezonu oznacza nowy start dla obu drużyn. Wisła po zamieszaniu wewnątrz klubu w trakcie poprzednich rozgrywek, będzie się chciała pokazać z jak najlepszej strony przed swoimi kibicami. Dla Śląska, trzy punkty w Krakowie dawałyby nadzieję, że w przeciwieństwie do poprzednich sezonów, mecze wyjazdowe będą jego mocną stroną.
 
Wrocławianie solidnie przepracowali okres przygotowawczy. Na sześć rozegranych sparingów wygrali pięć, w tym z silnymi rywalami jak np. Zoria Ługańsk czy Hajduk Split. – Jestem optymistą, bo wiem, że mieliśmy dobry okres przygotowawczy. Klub stworzył nam odpowiednie warunki do treningu, mierzyliśmy się z silnymi sparingpartnerami, mieliśmy obóz w Słowenii. Chcę podkreślić, że zawodnicy pracowali bardzo dobrze – mówił trener Vitezslav Lavicka na przedmeczowej konferencji.  Do klubu dołączyło sześciu nowych zawodników, wśród których wyróżniał się Przemysław Płacheta. Młody skrzydłowy jest poważnym kandydatem do gry w pierwszej jedenastce WKS-u. 
 
W podstawowym składzie Śląska z pewnością zabraknie kontuzjowanego Mateusza Radeckiego, oraz Israela Puerto, który trenuje indywidualnie i wciąż wraca do pełnej dyspozycji. W kadrze meczowej Wisły nie zobaczymy: Jakuba Błaszczykowskiego, Jakuba Bartosza, Piotra Świątko i Daniela Hoyo-Kowalskiego. Pod znakiem zapytania stoi również występ Vukana Savicevicia. 
 
Wisła Kraków rozegrała w trakcie okresu przygotowawczego pięć sparingów. Rywalami Białej Gwiazdy były tylko polskie zespoły. Krakowski zespół wygrał z Radomiakiem Radom (2:1), Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:0) i Puszczą Niepołomice (4:2), a przegrał z GKS-em Bełchatów (1:2) i Sandecją Nowy Sącz (0:1). 
 
W poprzednim sezonie Wisła była dla Śląska niewygodnym rywalem. Na trzy rozegrane mecze, WKS przegrał dwa (oba 0:1) i jeden zremisował (1:1). Trudnym terenem wydaje się być też stadion przy ulicy Reymonta. Ostatnie spotkanie Trójkolorowi wygrali tam w sierpniu 2016 roku - Wisła to dla mnie przeciwnik jak każdy inny. Najważniejszy jest Śląsk. Skupiam się na tym, co przede mną, a nie na tym co było wcześniej. Otoczka spotkania z Wisłą jest specyficzna. Na stadion przyjdzie na pewno dużo ludzi. Myślę, że fajnie jest grać w takich meczach – mówi przed meczem Krzysztof Mączyński, kapitan Śląska i były zawodnik Białej Gwiazdy.

Mecz Wisła Kraków – Śląsk Wrocław rozpocznie się dziś o godzinie 17:30. Spotkanie będzie transmitowane na antenie TVP 1 oraz Canal + Sport i Canal + Sport 3.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również