Wydarzenia

Nabory do klas Akademii Śląska!

2018-05-10 18:00:00
W czterech wrocławskich szkołach podstawowych ruszają nabory do usportowionych klas Akademii Piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław. Dołącz do nas!
Od roku szkolnego 2018/2019 utworzone zostaną klasy sportowe pod patronatem Akademii Piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław. Porozumienie to efekt współpracy Śląska z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. 

Już w najbliższą środę i czwartek w niżej wymienionych szkołach organizujemy nabory. Serdecznie zapraszamy chłopców i dziewczynki, które chcą rozpocząć przygodę ze Śląskiem Wrocław. 

Dokładne adresy i terminy:

  • Szkoła Podstawowa nr 45 przy ul. Krajewskiego 1: 16.05 o godz. 17
  • Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Inflanckiej 13: 16.05 o godz. 18
  • Szkoła Podstawowa nr 33 przy ul. Kolistej 17: 17.05 o godz. 16
  • Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Wieczystej 105: 17.05 o godz. 17

Do głównych założeń programu należy propagowanie aktywności fizycznej i wychowywanie dzieci poprzez sport, kształtowanie postawy Fair Play oraz stwarzanie utalentowanej młodzieży profesjonalnych warunków do dalszego rozwoju. Uczniowie, którzy poczynią największe postępy, będą mieli szanse, by zasilić szeregi akademii WKS-u. 

Klasy pod patronatem Śląska Wrocław charakteryzuje zwiększona liczba zajęć wychowania fizycznego, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczno-trenerską. Nauczyciele będą ściśle współpracować z trenerami akademii, m.in. w zakresie realizacji programu szkoleniowego. Będzie on dostosowany do wieku dzieci tak, aby z jednej strony zapewniał im dobrą zabawę, a z drugiej wpływał na rozwijanie umiejętności zgodnie z indywidualnymi możliwościami.

Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również