Wydarzenia

Nasi nominowani!

2019-09-05 16:00:00
Vitezslav Lavička trenerem, Matus Putnocky zawodnikiem, a Przemysław Płacheta młodzieżowcem miesiąca? To możliwe! Nasi przedstawiciele mają szansę na wyróżnienia za dokonania w sierpniu w PKO Ekstraklasie.
Sierpień był dla Śląska bardzo udanym miesiącem. WKS w czterech meczach nie zanotował żadnej porażki (w tej chwili jest już niepokonany od dwunastu spotkań), zdobywając osiem punktów. W tym czasie Trójkolorowi zremisowali z Legią i Lechią, pokonując Lecha oraz Cracovię. Te wyniki pozwoliły wrocławianom najpierw wskoczyć, a potem utrzymać się na pozycji lidera.
 
Nie byłoby dobrych wyników bez ciężkiej pracy sztabu szkoleniowego, z Vitezslavem Lavičką na czele. Szkoleniowiec WKS-u został ma szansę na nagrodę "Trenera Miesiąca" w PKO Ekstraklasie. Wyboru zwycięzcy dokonują trenerzy wszystkich klubów ekstraklasy. Warto zaznaczyć, że w głosowaniu kibiców na oficjalnym profilu PKO Ekstraklasy na Twitterze, szkoleniowiec wrocławian zajął 1. miejsce.
 
Od początku sezonu bardzo wysoką formę prezentuje Matus Putnocky i choć w sierpniu tylko raz zachował czyste konto (z Legią w Warszawie), to bezsprzecznie był jednym z najlepszych piłkarzy w całej PKO Ekstraklasie. Słowacki golkiper nie raz ratował wrocławian od straty bramki. W sumie ma już obronionych 38 strzałów - najwięcej spośród wszystkich bramkarzy ligi. Zupełnie nie dziwi więc nominacja Matusa do nagrody "Piłkarza Miesiąca". Zwycięzcę wybierają kibice (TUTAJ) oraz kapitanowie wszystkich drużyn ekstraklasy.
 
Podwójną nominację za swoje dokonania w sierpniu otrzymał Przemysław Płacheta. Podwójną, bowiem skrzydłowy Śląska - podobnie jak Matus Putnocky - znalazł się w gronie dziesięciu zawodników nominowanych do nagrody "Piłkarza Miesiąca", a także wśród trzech młodzieżowców walczących o miano "Młodzieżowca Miesiąca". Przemek w sierpniu w każdym meczu WKS-u grał przynajmniej 80 minut i strzelił swojego premierowego gola (w Gdańsku z Lechią). Jest również najszybszym piłkarzem tego sezonu w całej lidze (34,65 km/h) oraz wyróżniającym się graczem ofensywy wrocławian.
 
Gratulujemy naszym wyróżnionym i całej drużynie udanego miesiąca!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również