Wydarzenia

Nasi w kadrze!

2018-08-28 11:55:00
Kamil Dankowski i Damian Gąska otrzymali powołanie na mecze eliminacji mistrzostw Europy reprezentacji U21. Gratulujemy!
Selekcjoner reprezentacji Polski U21, Czesław Michniewicz, znalazł w kadrze miejsce dla dwóch piłkarzy Śląska Wrocław. Boczny obrońca i środkowy pomocnik regularnie występują na boiskach LOTTO Ekstraklasy, więc powołania dla nich nie są wielkim zaskoczeniem.
 
Przed reprezentacją Polski dwa mecze w ramach eliminacji Mistrzostw Europy, które w przyszłym roku zorganizowane zostaną we Włoszech i San Marino. Pierwsze spotkanie biało-czerwoni rozegrają z Wyspami Owczymi (7 września, Lubin), a drugie z Finlandią (11 września, Helsinki).
 
Kamil Dankowski ma za sobą mecze w kilku juniorskich reprezentacjach Polski. Regularne powołania przerwała kontuzja z lata 2017 roku, ale teraz "Danek" jest już w pełni sił, co potwierdza w LOTTO Ekstraklasie. Od początku sezonu jest bowiem etatowym zawodnikiem pierwszego składu drużyny Tadeusza Pawłowskiego.

 
Dla Damiana Gąski powołanie na wrześniowe mecze to druga okazja do zaprezentowania swoich umiejętności w kadrze reprezentacji Polski. Wcześniej młody pomocnik znalazł się w reprezentacji podczas marcowego spotkania eliminacyjnego z Litwą, ale nie pojawił się na boisku. Liczymy, żę tym razem uda mu się zadebiutować. W obecnych rozgrywkach w barwach WKS-u wystąpił we wszystkich sześciu meczach (pięć razy wchodził z ławki, raz zaczął w pierwszym składzie), zaliczając jedną asystę.
 
Gratulujemy i życzymy powodzenia, panowie!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również