Wydarzenia

Natalia Skiba nową bramkarką Śląska | Ekstraliga

2022-02-23 16:20:00
Natalia Skiba została nową bramkarką Śląska Wrocław. Młoda zawodniczka dołącza do WKS-u z czeskiego Slovana Liberec.
Urodzona w 2004 roku bramkarka jest kolejną zakontraktowaną przez klub zawodniczką w tym okienku transferowym. Skiba minionych tygodniach regularnie gościła na treningach pierwszego zespołu, a teraz sztab szkoleniowy podjął decyzję o zaproponowaniu jej przejścia do Wrocławia na stałe.

- Natalię Skibę obserwowaliśmy już od pewnego czasu i cieszę się, że dołącza do naszego klubu. Naszą filozofią jest budowa składu kobiecych zespołów na polskich zawodniczkach, chcemy ściągać najlepsze zawodniczki z regionu i Natalia idealnie się w tę filozofię wpisuje - mówi Maciej Bączyk, szef skautingu Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.Natalia ma na swoim koncie powołania do reprezentacji Polski U19 i jeden oficjalny występ w czeskiej Ekstralidze. Co ciekawe, debiutowała w wieku 15 lat! Pierwsze kroki w polskiej ligowej piłce bramkarka będzie stawiać z drugim zespołem Śląska, na co dzień trenując z kadrą Ekstraligi.

- To utalentowana zawodniczka, a jej dobre strony to na pewno gra na linii oraz naturalna sprawność. Jest zwinna i szybka. Myślę, że to bardzo dobry ruch ze strony klubu - komentuje trener bramkarek WKS-u, Maciej Szaciłło.

- Natalia Skiba jest przykładem zawodniczki, która idealnie wpasowuje się w naszą ideę rozwijania zespołu. Cieszymy się, że do nas dołączyła i doskonale wiemy, że ma potencjał, by w przyszłości powalczyć o miejsce między słupkami bramki Śląska - zaznacza dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław, Krzysztof Paluszek.Bramkarka w ostatnich tygodniach przygotowywała się z zespołem do rundy wiosennej, wzięła także udział w zgrupowaniu Śląska w Jeleniej Górze.

- Wybrałam Śląsk Wrocław ze względu na perspektywy i profesjonalne podejście, z jakim się spotkałam. Poziom szkoleniowy i piłkarski jest tu dużo wyższy niż w Czechach. Drużyna świetnie mnie przyjęła, czuję się dobrze i zamierzam spokojnie budować swoją formę z drugą drużyną, by w przyszłości pomóc dziewczynom na boisku w najwyższej klasie rozgrywkowej - mówi Natalia Skiba.

Kontrakt Natalii Skiby będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

Witamy we Wrocławiu, Natalia!
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również